"Korona królów" odcinki 152-155. po Nowym Roku. Wojna z Czechami, Ślub Heleny i Guncela oraz zdrada Kazimierza! [STRESZCZENIA ODCINKÓW+ZDJĘCIA]

"Korona królów" odcinki 152-155., które TVP1 wyemituje po Nowym Roku dostarczą widzom mnóstwo emocji. Przed nami m.in. wojna z Czechami, Ślub Heleny i Guncela, zakochana Kunegunda oraz zdrada Kazimierza! Sprawdźcie, co wydarzy się w nowych odcinkach "Korony królów" po Nowym Roku.

Multimedia

"Korona królów" odcinki 152-155. od poniedziałku 7.01.2019 do czwartku 10.01.2019, o godz. 18:30 w TVP1 - sprawdź program tv

Co wydarzy się w premierowych odcinkach serialu "Korona królów" po Nowym Roku? W 152. odcinku "Korony królów" Idzi stanie przed obliczem Kazimierza, który nie będzie miał dla niego litości. Podczaszy wyzna Kazimierzowi prawdę o czeskich szpiegach, którzy nie chcieli dopuścić do ślubu Kunegundy z Ludwikiem. Król zażąda natychmiastowej kary, jednak Adelajda zasugeruje, aby wykorzystał Idziego, który doprowadzi go do szpiegów. Niedługo potem Idzi spotyka się ze szpiegami i okłamie ich, że Kunegunda jest konająca – w zamku biją dzwony zwiastujące czyjąś śmierć. Celowo wprowadzi Czechów w błąd, fałszywie mówiąc, że król idzie z odwetem na Śląsk przez Będzin. Czesi będą chcieli zagrodzić im drogę a królewskie wojska zaatakują ich od południa. Król otrzyma list od cesarza Wittelsbacha, w którym nie ma ani słowa o wsparciu wojsk, jest jedynie temat posagu Kunegundy. Do Niemierzy powrócą stare, złe wspomnienia, kiedy to on zdradził króla. Zwierzy się ze swoich cierpień Eliaszowi. Niemierza będzie również twierdził, że Idzi mógł mieć wspólnika na Wawelu - sugeruje królową, dla której Kunegunda zawsze była i jest rywalką.

Polskie, tureckie czy od Netflixa? Których seriali najczęściej szukaliśmy w 2018 roku? [GALERIA]Zobacz więcej

Córka króla tak bardzo boi się trucizny, że będzie w końcu odmawiać jedzenia i picia. Bolko będzie wściekły z powodu donosiciela Nikela. Każe go sprowadzić natychmiast przed swoje oblicze. Ten jednak weźmie za zakładnika Helenę i ucieknie z zamku z przerażoną dziewczyną. Guncel ostatecznie uratuje Helenę.

W 153. odcinku "Korony królów" Helena będzie już szykowała się do ślubu. Mała Anna przyniesie upleciony przez siebie wianek, a zazdrosna Weronika wyleje na przygotowaną suknię wino. Helena weźmie to za zły znak. Bez większych przeszkód dojdzie do ślubu Heleny i Guncela. Podczas nocy poślubnej dziewczyna dostanie jednak ataku paniki.

Jasiek przyniesie wieści, że wielkie wojsko czeskie ruszyło w stronę śląska. Być może kierują się też w stronę Wawelu. Dwór węgierski na czele z Ludwikiem będzie gotowy do wymarszu wojsk, aby wspomóc Kazimierza w walce. Niestety Wittelsbachowie, mimo układu, wciąż będą milczeć. Król będzie chciał zrealizować swój plan, który zapoczątkował, wprowadzając szpiegów w błąd. Kazimierz spróbuje otoczyć wojska wroga i ich zaatakować kiedy nie będą się tego spodziewać. Prosi Jana Jurę o opiekę nad królewską rodziną, za jej zdrowie i życie odpowiadać ma swoją głową, a następnie wyruszy na wojnę z Czechami.

Na froncie Kazimierz dopuści się zdrady! W 154. odcinku serialu "Korona królów" skusi się na seks ze ślązaczką. Kiedy Jasiek dowie się, że Czesi idą na Kraków, będzie cierpliwie czekał na odwrót sytuacji. W ostatniej chwili zorientuje się, że wojska Luksemburga nie zawrócą - wówczas podejmie decyzje o natychmiastowym powrocie na Wawel. Niestety może już być za późno...

Adelajda wraz z Eliaszem żarliwie modlą się o powodzenie walk i przeżycie Kazimierza. Na Wawel zbliża się Ludwik, syn cesarza (Wittelsbach) wraz ze swoim orszakiem, co wywołuje ogromne poruszenie i zamieszanie. Kunegunda prędko zaczyna się szykować, żeby jak najlepiej wypaść przed przyszłym mężem. Gabija odnajduje złotą podkowę, która zgubił orszak Ludwika. Wierzy, że przyniesie jej to szczęście. Kiedy w królewskiej kuchni pojawia rycerz cesarski – Hasso Wedel, uczciwa Gabija chce zwrócić znalezisko. Okazuje się, że jest jedynie pozłacana i może ją zatrzymać. W karczmie pojawia się Warcisław – książę pomorski, gdzie wyraźnie się wywyższa i jest opryskliwy. Twierdzi, że wiezie listy od swojego brata i księżnej na Wawel. Elżbieta brzemienna, wiec osobiście nie może przyjechać na ślub siostry, ale przesyła podarek. Wójt z Janem Jurą obawiają się ataku na Kunegundę, pamiętają, że czescy szpiedzy chcieli ją zabić. Kiedy na zamku panuje chaos związany z przyjazdem Ludwika, u Adelajdy pojawia się Warcisław, co jest dla królowej ogromnym zaskoczeniem. Kiedy dowiaduje się, że jej pasierbica spodziewa się potomka stara się ukryć zazdrość. Ludwik poznaje Kunegundę i jest nią zauroczony. Nie szczędzi komplementów i miłych słówek królewnie jak i królowej. Kunegunda zakochana od pierwszego wejrzenia.

10 najlepszych seriali 2018 roku według amerykańskich ekspertów. Są zaskoczenia? [GALERIA]Zobacz więcej

W 155. odcinku "Korony królów" strażnicy wnoszą ciało Kazimierza do Auli. Przy ciele ojca czuwa Kunegunda. Chwilę później królewna budzi się z krzykiem. To był koszmarny sen. Woła ojca. Szybko wychodzi z komnaty i udaje się do kaplicy. Tam modli się, by ojciec wrócił żywy. Wójt i Maciek pracują nad zamknięciem miasta. Czesi są niedaleko zamku.

Kunegunda traci głowę na punkcie Ludwika, za co karci ją królowa. Nie przystoi kobiecie tak latać za przyszłym mężem, radzi jej aby dała się uwodzić mężczyźnie i być bardziej powściągliwa w okazywaniu uczuć. Gabija z płaczem prosi Adelajdę, aby ta nie odsyłała jej z Kunegundą do Bawarii. Uważa, że jej miejsce jest w Krakowie. Adelajda złości się i zarzuca ochmistrzyni, że nie jest wystarczająco oddana królewnie. Na Wawel przyjeżdża Jagna z Peterem. Królowa i jej dwórki wypytują ją o Helenę, jej miłość do Guncela i o atak Czechów na Świdnicę. Jagna spieszy do Karla, który obsesyjnie próbuje wynaleźć nowy lek. Zdaje się nie zwracać uwagi na ukochaną, ale kiedy tłumaczy jej że robi to też dlatego, żeby jej ojciec spojrzał na niego przychylniej, Jagna jest szczęśliwa. Czuje, że Karl ją miłuje. Spytek informuje córkę, że znalazł dla niej kandydata na męża. Jagna jest w szoku. Na Wawel zbliża się już orszak Kazimierza. Po powrocie wita Ludwika i rozmawiają o sojuszu, z którego cesarz nie do końca się wywiązuje. Jest wojna, a armii Wittelsbacha nie widać. Kazimierz wysyła Pełkę do Chyżyn. Wyzywa Jana Luksemburskiego na pojedynek. Adelajda jest przerażona...

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • jozef (gość)

  wspaniały film

  06.02.2019 09:41
 • Idol gonery (gość)

  serial niby OK ole ten BEZNADZIEJNY wyciągniety z rynsztoka gonera to najgorszy aktor w tym filmie . Najwyższa pora aby zniknął z tego serialu.PRYMITYW

  29.01.2019 18:44
 • Bob (gość)

  Jestem w Kazachstanie i oglądam ten serial on-line. Wspaniały !! Gratulacje.

  10.01.2019 18:29
 • Gaja (gość)

  Ten piękny serial w doskonale dobranej obsadzie aktorskiej to miód na moje Polską bijące serce. Wielkie podziękowania dla wszystkich którzy go tworzą.

  08.01.2019 21:09
 • Adam (gość)

  W końcu coś osadzonego w naszej tradycji i kulturze. O tej porze tylko trudne sprawy, itp...

  08.01.2019 19:35
 • Jc (gość)

  Każdym serialu to samo

  04.01.2019 14:36
 • Dana (gość)

  To cudownie że możemy oglądać Naszą Polską Historię w tak przepięknej formie . Wielkie podziękowanie dla Wszystkich od pomysłodawców i twórców aż po aktorów. Dzięki Nim nie zapomnimy jak Wspaniałym byliśmy i jesteśmy Narodem.

  03.01.2019 16:29
 • kor.kr (gość)

  Mniej modłów!!!!

  21.12.2018 09:54
 • Monika (gość)

  Wspaniała gra aktorska, wciągająca wartka akcja! Brawo dla Twórców serialu! Zawsze oczekuje z niecierpiwowcią kolejnych odcinków. I dziękuje za przybliżanie mi naszej historii!

  21.12.2018 07:25
 • Xena (gość)

  Ciekawy serial

  20.12.2018 18:49
 • Gosia (gość)

  Pierwszy sezon jak narazie dużo lepszy szybsza akcja aktor grający młodego Kazimierza dużo lepszy od obecnego Anna też była fajna

  19.12.2018 23:33
 • Elzbieta (gość)

  Brawo dla reżyserów, aktorów i dla wszystkich dzięki którym powstał serial. W końcu powstała ekranizacja naszej pięknej historii, w dzisiejszym świecie co niektórzy w ogóle nie chcieliby nic nie mówić o nadych polskich korzeniach sięgających czasów dynastii Piastów czy Jagiellonow, a każdy Polak powinien znać historie swojego kraju,

  19.12.2018 23:19
 • Ala (gość)

  Oglądam od pierwszego odcinka. Często powtórki ze względu na pracę ale żadnego nie przegapię. Nareszcie konkretny i wciągający serial. Nie rozumiem krytyki pod jego adresem. Jest rewelacyjny.

  19.12.2018 20:22
 • admiratorka (gość)

  Uwielbiam - niech chorzy z urojenia hejterzy, którzy tak pastwili się nad twórcami tego świetnego serialu, wstydzą się, bo mają czego! Oprócz "Miodowych lat", nie byłam w stanie oglądać niczego, żadnych seriali w telewizjach, dopiero KK to zmieniła. Dziękuję twórcom za to, że udało się im falę chorej nienawiści przetrwać. WRESZCIE NOWE TWARZE, odkrycia! Świetnie!

  19.12.2018 18:54
 • Adak (gość)

  Uwielbiam ten serial już nie mogę się doczekać tych odcinków . Czasami wyobrażam sobie że to ja jestem którąś postacią

  19.12.2018 10:23
 • Ff (gość)

  Super serial

  18.12.2018 19:29

Dodaj komentarz

 • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×