Królestwo - film, recenzja, opinie, ocena

Na zamkniętym osiedlu w Arabii Saudyjskiej zamieszkałym przez pracowników zachodnich firm i ich rodziny dochodzi do samobójczego zamachu terrorystycznego. Ginie ponad 100 osób, są setki rannych.

Multimedia

NASZA OCENA: MOŻNA OBEJRZEĆ

Na miejsce przyjeżdża amerykańska ekipa śledcza, którą dowodzi agent specjalny Ronald Fleury (Jamie Foxx). Pomagają mu medyk sądowy Janet Mayes (Jennifer Garner), spec od materiałów wybuchowych Grant Sykes (Chris Cooper) oraz analityk wywiadu Adam Leavitt (Jason Bateman). Nie mają łatwego zadania: rząd Arabii Saudyjskiej uważa, że to ich wewnętrzna sprawa, miejscowa policja jest wrogo nastawiona, a postępujący upływ czasu dodatkowo powoduje zacieranie śladów. Na szczęście zdobywają też sojusznika: jest nim pułkownik Al Ghazi (Ashraf Barhom)...

Na wstępie i na zakończenie są w "Królestwie" ostre, dynamiczne sceny. Pośrodku - żmudne śledztwo, przepychanki i podchody mniej lub bardziej dyplomatyczne. Ale dzięki temu film jest frapujący, zaskakujący. Bo pokazuje, że w tym świecie proste rozwiązania rodem z westernów nie mają już zastosowania: trzeba być i tygrysem i lisem zarazem. Bo to jest królestwo dzikich, bezwzględnych zwierząt - kto tego nie zrozumie, zginie.

Piotr Radecki

Niem.-amer. film sensacyjny 2007, reż. Peter Berg

WRÓĆ DO PROGRAMU TV ====

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×