"Kryminalni". Marek Nowakowski nie żyje! Aktor miał 71 lat [ZDJĘCIA]

Marek Nowakowski nie żyje. O śmierci artysty poinformował w mediach społecznościowych jego przyjaciel - Janusz Chabior oraz Piotr Stramowski. Aktor znany z takich produkcji jak: "Ekstradycja", "Kryminalni" czy "Janosik" przegrał walkę z nowotworem.

Multimedia

Marek Nowakowski urodził się 14 czerwca 1946 roku. Na deskach teatru zadebiutował w 1967 roku w sztuce "Kariera Artura Ui" Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Jako aktor wystąpił w kilkudziesięciu produkcjach filmowych i telewizyjnych - serialach takich jak: "Dyrektorzy", Ojciec Mateusz", "Kasia i Tomek", "Janosik" czy "Ekstradycji". Ostatnie filmy z jego udziałem to "1920 Bitwa Warszawska" i "E=mc²".

Dzisiaj dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Zmarł Marek Nowakowski. Poznaliśmy się bliżej przy filmie Służby Specjalne. Marek był nie tylko drugim reżyserem. Towarzyszył mi w całym procesie tworzenia filmu. Pomógł mi bardzo w stworzeniu postaci płk Mariana Bońki. Przegrał ze zgredem. Żegnaj, Mareczku - napisał na Instagramie Janusz Chabior.

Ten serial przetarł drogę "Pitbullowi" i "Ślepnąc od świateł"! Pamiętacie "Ekstradycję"?Zobacz więcej

O śmierci aktora napisał również Piotr Stramowski:

Przedwczoraj odszedł Marek Nowakowski - aktor, reżyser, mąż, ojciec i dziadek. Znaliśmy się z planu i życia. Marek był jedną z tych osób, po których zostanie coś więcej niż zwykłe wspomnienie. Wszystkiego naj na "Nowej Drodze". Bon Voyage

Nie żyje Stefan Szramel. Aktor miał 79 lat Zobacz więcej

Widzowie zapamiętają Marka Nowakowskiego również za sprawą roli Zenona Kołodzieja ps. Kupiec w serialu stacji TVN pt. "Kryminalni". Aktor był ojcem Karoliny Nowakowskiej - aktorki znanej m.in. z roli Olgi w "M jak miłość" czy Kaliny w "Na Wspólnej".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • w zietkiewicz (gość)

    trzeba powiadomic m jak milosc

    09.05.2018 22:25

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×