Krystyna Sienkiewicz nie żyje. Aktorka miała 81 lat [WIDEO+ZDJĘCIA]

Zmarła aktorka Krystyna Sienkiewicz. Charyzmatyczna gwiazda polskiej sceny teatralnej i kabaretowej miała 81 lat. O jej śmierci poinformował Kuba Sienkiewicz.

Multimedia

Krystyna Sienkiewicz - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, wykonawczyni piosenki poetyckiej zmarła 12 lutego w nocy. O jej śmierci poinformował lider Elektrycznych Gitar, Kuba Sienkiewicz na Facebooku:

- Krystyna miała ogromny dystans do siebie i żartowała do końca. Pisała książki wspominkowe, ostatnio - między innymi o udarze mózgu. Tym razem żartowała, że napisze książkę o zapaleniu płuc - poczucie humoru zostało jej do ostatnich dni - powiedział artysta w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Michałem Dobrołowiczem.

Aktorka była związana m.in. Kabaretem Starszych Panów oraz Kabaretem Olgi Lipińskiej. W 1971 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 70. towarzyszyła Andrzejowi Zaorskiemu w prowadzeniu programu Studio Gama.

W filmie pełnometrażowym Krystyna Sienkiewicz wystąpiła po raz pierwszy w 1958 roku. Była to rola epizodyczna w filmie "Pożegnania" Wojciecha Jerzego Hasa. Ponadto, można ją było także oglądać m.in. w filmach "Smarkula" Leonarda Buczkowskiego, "Lekarstwo na miłość" Jana Batorego, "Rzeczpospolita babska" Hieronima Przybyła, "Rodzina Leśniewskich" (serial i film, reż. Janusz Łęski), a także serialach "Graczykowie", "Na dobre i na złe", "Daleko od noszy" czy "Hela w opałach". Występowała również na deskach warszawskich teatrów.

Komentarze

Skomentuj
 • maria (gość)

  Smutno mi. Odeszła przeurocza Osoba. Pełna pogody ducha, utalentowana, kochająca i ludzi i zwierzęta. Wspaniała aktorka kabaretowa, teatralna. Dobry Człowiek, dostrzegający wszystkie istoty, które jej potrzebowały. Wielka strata!!! Niech Aniołowie ją poprowadzą ...

  13.02.2017 00:26
 • Barbara (gość)

  Smutna wiadomość... odeszła Aktorka i Człowiek z klasą... pełna ciepła... pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci. Będąc w sierpniu 2016r. w Ciechanowie, pełna humoru, fantastyczna Kobieta, zarażająca pogodą ducha. Do końca piękna gra... I jak tu nie dziękować... Niech Aniołowie zabiorą Ją do raju....

  12.02.2017 21:38
 • bozena (gość)

  Wspaniała aktorka, z wielkim poczuciem humoru i dystansem do siebie. Miała duże kłopoty zdrowotne, poważne problemy ze wzrokiem. Pisała o tym w książce "Zgadnij z kim śpię"-intrygujący, jednoznacznie kojarzący się tytuł, a chodziło o to, z kim się śpi w sali szpitalnej. Taka była Pani Krystyna. Podpisała mi tę książkę około 8 lat temu na przedstawieniu "Klimakterium". Jak wspaniale śpiewała i tańczyła - istny wulkan energii. Pokój jej duszy.

  12.02.2017 20:16
 • Joanna (gość)

  Jest mi bardzo przykro , ale wiem ze pozostanie na zawsze w moich wspomnieniach jako osoba bardzo wartościowa, mądra, uśmiechnięta.

  12.02.2017 17:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×