Leonardo DiCaprio w widowiskowym dramacie "Krwawy diament" [RECENZJA]

Losy bohaterów połączył diament, który może wiele zmienić w ich życiu. Wspólnie wyruszają na ogarnięte wojną domową tereny, by odzyskać kamień, który jeden z nich ukrył przed ucieczką z kopalni.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Diamenty przez długi czas kojarzono jedynie z deklaracją Marilyn Monroe, że "są najlepszym przyjacielem kobiety". Całkowicie za to ignorowano wszystko, co jest związane z ich wydobyciem: mordercze warunki, niewolniczą pracę czarnoskórych robotników, kolejne wojny wywoływane w celu zagarnięcia złóż cennych kamieni. W założeniu "Krwawy diament" miał to nadrobić. Historia Danny’ego Archera (Leonardo DiCaprio), drobnego cwaniaczka, białego mieszkańca Afryki, który zajmuje się przemytem diamentów. Los stawia na jego drodze czarnoskórego Salomona Vandy (Djimon Hounsou), który znalazł wieli różowy diament. Marzeniem Salomona jest, by pewnego dnia jego ukochany syn został lekarzem. Z pomocą dziennikarki Maddy Bowen (Jennifer Connelly), pracującej nad artykułem dotyczącym sytuacji w Sierra Leone, ruszają w ogarnięte rebelią tereny.

Gwiazdą filmu Edwarda Zwicka jest Leonardo DiCaprio. Niegdyś idol nastolatek na całej kuli ziemskiej, dojrzał, spokorniał i zaczął szukać poważniejszych ról. Już "Złap mnie, jeśli potrafisz" (2002) wskazywało, że się zmienia, potem przyszły "Gangi Nowego Jorku" (2002), "Awiator" (2004), "Infiltracja" (2006) - wszystko filmy solidne, nawet nominowane do Oscara. "Krwawy diament" na podstawie opowiadania Charlesa Leavitta był nominowany do Oscara w pięciu kategoriach, w tym za najlepsze role dla Leonarda DiCaprio i Djimona Hounsou.

Piotr Radecki

Dramat amer.-niem. 2006, reż. Edward Zwick

"Krwawy diament". Sprawdź datę emisji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×