"Lepiej późno niż wcale" odcinek 2. Najwyższa wieża na świecie, "miau miau" i rozmowa z Androidem. Czas na Kioto! [ZDJĘCIA]

Co wydarzyło się w 2. odcinku programu "Lepiej późno niż wcale"? Co tym razem przeżyli Karol Strasburger, Piotr Polk, Władysław Kozakiewicz, Krzysztof Hanke oraz znany youtuber Rafał Masny? Sprawdźcie!

Multimedia

Rafał zapukał do każdego z panów wcześnie rano i okazało się, że Karolowi zaszkodziła ryba, którą jedli poprzedniego dnia. Postanowił więc zostać w pokoju. Pozostali udali się do salonu gier Pachinko, w które gra co szósta osoba w Japonii. Nie ukrywali, że bawią się świetnie.

Karol Strasburger wspomina walkę sumo: Każdy z nas był najsilniejszy we wsi [WIDEO]Zobacz więcej

Następnego dnia panowie udali się do Sky Tree - najwyższej wieży na świecie, która ma 634 metry, czyli ok. 211 pięter w bloku mieszkalnym. Z góry dokładnie było widać, że powierzchnia Tokio jest cztery razy większa niż powierzchnia Warszawy. - Na takiej wieży ja natychmiast wyczuwam, że ona się rusza - wskazał zaniepokojony Karol, ale mimo to razem z kolegami wszedł na szklaną podłogę.

Kiedy udało się zejść na ziemię, Karol, Piotr, Władek, Krzysztof i Rafał weszli do Maid Cafe, czyli kawiarni tematycznej, w której kelnerki przypominają postaci z gier w strojach pokojówek. Jedna z nich pouczyła ich, że jeśli czegoś potrzebują, wystarczy powiedzieć "miau miau", co bardzo rozbawiło panów. Najlepiej bawił się jednak Karol. - To były jego klimaty - zauważył Krzysztof.

Kolejny przystanek to Muzeum Nowych Technologii Miraikan, gdzie odbyło się spotkanie z Androidem. Panowie chętnie porozmawiali z robotem, który do złudzenia przypominał żywą dziewczynę. - Patrzyłem na nią w osłupieniu, bo to jet twarz człowieka, który myśli - przyznał Karol. Piotr próbował natomiast skłonić Androida do śpiewu. Nie udało się. Sukcesem okazała się natomiast prośba o zrobienie sobie zdjęcia z dziewczyną - robotem.

Piotr Polk obawia się o życie Karola Strasburgera. Miał udar? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Czas zmienić lokalizację. Następnym po Tokio miastem do odkrycia jest Kioto, do którego należało udać się Shinkansen - siecią szybkich kolei japońskich unoszących się na poduszce magnetycznej. Podczas podróży panowie zobaczyli górę Fuji, widoczną średnio przez 79 dni w roku. Kioto było kiedyś stolicą Japonii, a do dziś uważane jest za kulturalną stolicę kraju. Panowie mogli wreszcie założyć tradycyjny japoński strój w kształcie litery T - kimono. Jego historia we współczesnej postaci zaczyna się w 794 roku. Od tamtej pory kształt kimona jest niemal ten sam. - Ale będę samuraj... to się nie mieści w głowie - mówił podczas przymiarek Karol. Okazało się też, że uczestnicy "Lepiej późno niż wcale" trafili n Festiwal Gion - jeden z najstarszych festiwali w Kioto. Jego tradycja sięga 869 roku. - To było fantastyczne - ocenił Krzysztof.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • mały, ale istotny szczegół (gość)

    W 2 odc. wstawki informacyjne były już czytane przez lektora-w tym programie i w tym przypadku to dobrze, ale już np. w World of dance gdzie też w 2 odc. dano lektora- tłumacza. Uważam to za nienajlepszy pomysł, bo wkrada się wówczas tam jakaś sztuczność wypowiedzi. Sądzę, że napisy tłumaczące obcojęzyczne wypowiedzi jury to wystarczające rozwiązanie. A przy tym niezakłócające odbioru całego widowiska i mniej ingerujące w jego klimat i profesjonalny charakter. Napisy czasem nawet ułatwiają odbiór widowiska takiego jak to czyli głównie wizualnego.

    22.09.2018 15:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×