letnie przesilenie

Premiery kinowe 17.06.2016. Nowości filmowe, które warto obejrzeć! [GALERIA]

Sprawdźcie, co warto obejrzeć w ten weekend w kinie! Wybór macie spory - możecie wybrać się na polski dramat o toksycznych związkach, czyli "W spirali", artystyczne kino sygnowane marką rosyjskiego mistrza Aleksandra Sokurowa, czyli "Frankofonia" lub kontynuację świetnego horroru "Obecność". A to nie wszystko, bo przecież dzieci mogą się zastanowić "Gdzie jest Dory?", a dorośli "Jak urządzić orgię w małym mieście"!

16.06.2016Premiery kinowe

"Letnie przesilenie". Nasze ostatnie lato [RECENZJA]

Niemiecki tytuł „Letniego przesilenia” Michała Rogalskiego, czyli „Unser letzter Sommer” (tł. „Nasze ostatnie lato”), jest co prawda bardzo dosłowny, ale zarazem też niezwykle trafny. Dla Romka (Filip Piotrowicz), Guido (Jonas Nay) i Franki (Urszula Bogucka) to faktycznie było ostatnie takie lato. Stali się dorosłymi wbrew swojej woli i na obcych zasadach. Chociaż próbowali się bronić, musieli ulec.

26.04.2016Letnie przesilenie

"Letnie przesilenie". Ulubieniec Smarzowskiego w nowym filmie Michała Rogalskiego

Początki z Krystyną nie należały do łatwych, jednak to z nią Bartłomiej Topa przeżył ostatnio wielką przygodę. Nie chodzi tu jednak o kobietę, lecz zabytkową lokomotywę, za sterami której zasiadł w filmie „Letnie przesilenie”. W nowym obrazie twórców „Wszystko, co kocham” i „Czas honoru” gwiazdor „Drogówki” oraz „Karbali” zagrał maszynistę Leona. O tym jak wielokrotny odtwórca ról policjantów i wojskowych sprawdzi się w nowym mundurze, przekonamy się 22 kwietnia.

14.04.2016Letnie przesilenie

"Letnie przesilenie" od 22 kwietnia w kinach

Nowy film producentów „Wszystko, co kocham” – polskiego kandydata do Oscara w 2011 roku. Reżyserem jest Michał Rogalski („Ostatnia akcja”, „Czas honoru”). „Letnie przesilenie” zdobyło Nagrodę za Najlepszy Scenariusz na 39. MFF w Montrealu, a na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni Nagrodę za Najlepszą Drugoplanową Rolę Kobiecą dla Marii Semotiuk, Nagrodę za Najlepsze Zdjęcia dla Jerzego Zielińskiego oraz Złote Kociaki – Nagrodę Młodzieżowej Rady Miasta. Obraz Rogalskiego wygrał też Konkurs Filmów Polskich, w ramach festiwalu filmowego Camerimage 2015 w Bydgoszczy. W rolach głównych w „Letnim przesileniu” wschodzące gwiazdy młodego pokolenia: Filip Piotrowicz („Wenecja”), Urszula Bogucka („Komornik”) i Maria Semotiuk („W ciemności”) wspierani przez Bartłomieja Topę („Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”), Agnieszkę Krukównę („Korczak”, „Lista Schindlera”) oraz Krzysztofa Czeczota („Anatomia zła”). Muzykę skomponował Alexander Hacke – wybitny muzyk, który ma na swoim koncie m.in. ścieżkę dźwiękową do najgłośniejszego filmu Fatiha Akina „Głową w mur”.

08.03.2016Letnie przesilenie

"Letnie przesilenie". Polsko-niemiecki film o II wojnie światowej w niemieckich kinach. Kiedy polska premiera? [ZDJĘCIA]

Na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni w konkursie głównym zaprezentowano nowy film Michała Rogalskiego pt. "Letnie przesilenie". Obraz został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez publiczność, jak i krytykę, co potwierdza nagroda dla Marii Semotiuk za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą oraz nagroda dla Jerzego Zielińskiego za najlepsze zdjęcia. W Polsce produkcję można oglądać wyłącznie na pokazach festiwalowych, tymczasem film trafił właśnie do regularnej dystrybucji w Niemczech.

23.10.2015Letnie przesilenie

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×