Mały przewodnik po "Kill Billu"

Kilka faktów z wielkiego dzieła Quentin Tarantino, o których, być może, nie wiedzieliście.

Multimedia

Pseudonimy głównej bohaterki oraz jej kolejnych ofiar: Czarna Mamba (Uma Thurman), Grzechotnik (Michael Madsen), Miedzianka (Vivica A. Fox), Mokasyn Dalekowschodni (poprawnie: błotny – Lucy Liu), Górska Żmija (Darryl Hanah) – to nazwy śmiercionośnych węży, ale także imiona wrogów Kapitana Ameryki, jednego z najpopularniejszych bohaterów komiksowych.

Żółty kostium Thurman jest nawiązaniem do kostiumu Bruce’a Lee z filmu „Gra śmierci” (1978).

Gdy Czarna Mamba idzie korytarzem lotniska w Tokio, na ścianie jest **[/b]reklama papierosów Red Apple. To marka wymyślona przez Tarantino: te papierosy kupuje np. Butch (Bruce Willis) w „Pulp fiction”;

[b]Miecz **którego Thurman używa w scenach walki, jest tym sam mieczem którym Butch posłużył się w „Pulp fiction”.

„Zemsta to danie które najlepiej smakuje na zimno – stare przysłowie klingońskie” – to motto pojawia się na początku filmu. Klingoni to dumna rasa wojowników występujących w serialu „Star Trek”.

CZYTAJ TAKŻE: "KILL BILL", CZYLI ZEMSTA NA TYCH, KTÓRZY ZNISZCZYLI NAJPIĘKNIEJSZY DZIEŃ ŻYCIA [RECENZJA]

UMA THURMAN Jedna z najwyższych hollywoodzkich gwiazd – 183 cm wzrostu –nietypowe imię zawdzięcza hinduskiej bogini światła i piękna. Jej ojciec był pierwszym buddyjskim mnichem w Ameryce. Mając 15 lat Uma rzuciła szkołę i ruszyła do Nowego Jorku, by zrobić wymarzoną karierę aktorki. Zaczęła jednak jako modelka, w czym pomógł jej wzrost, a przeszkadzały – niezwykle duże stopy (nr 43! – do dziś ma na ich punkcie kompleks).

Jako 17-latka zadebiutowała w filmie „Kiss Daddy Goodnight” (1987), by wkrótce pojawić się nago w „Przygodach barona Munchausena” (1989). Po kolejnych filmach („Henry i June” – 1990, „Diagnoza zbrodni” – 1992, „Dziewczyna gangstera” – 1993), uniknęła zakwalifikowania jako „ładna buzia” tylko dzięki roli Mii Walace w „Pulp fiction” (1994), która przyniosła jej nominację do Oscara. Przez dwa lata (1990–1992) była żoną Gary’ego Oldmana. Na planie filmu „Gattaca” (1997) poznała swojego drugiego męża, aktora Ethana Hawke’a z którym ma dwójkę dzieci. Małżeństwo rozpadło się w 2004 roku, gdy prasa opublikowała informacje o romansie Ethana z modelką Jen Perzow. Kto teraz chce zaangażować Thurman do filmu, musi liczyć się z wydatkiem ok. 15 mln dolarów.

"Kill Bill". Sprawdź datę emisji

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×