"Mam talent". Agnieszka Chylińska wspiera protestujące kobiety. Sama wychowuje chore dzieci. "Nigdy nie chciałam, żeby ktoś żył tak jak ja"

Agnieszka Chylińska to kolejna gwiazda, która zdecydowała się na osobiste wyznanie w związku z wyrokiem TK dotyczącym aborcji. Wokalistka w przejmującym nagraniu powiedziała, że jest zbulwersowana tym, co się dzieje w Polsce. Sama wychowuje chore dzieci i nie może liczyć na pomoc państwa.

Multimedia

Agnieszka Chylińska zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepisy dopuszczające aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu są niezgodne z konstytucją.

Wokalistka jako mama trójki dzieci - Ryszarda, Estery i Krystyny wsparła protestujące kobiety i w poruszających słowach na Instagramie wyznała, że wychowuje dzieciaki "szczególnej troski". Chylińska dotąd nigdy o tym nie mówiła.

Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami i mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie też bardzo, żeby ktoś mi w tym pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo. Dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci. - powiedziała Chylińska.

Dagmara Kaźmierska zabrała głos po decyzji TK ws. aborcji. W komentarzach burza!Zobacz więcej

Wokalistka dodała również, że w tych kwestiach nie powinno się nikomu narzucać czegokolwiek.

Zawsze uważałam, że jest to kwestia sumienia. Nie można nikogo do niczego zmuszać, nie można nikomu narzucać czegokolwiek, zakazywać czegokolwiek, to jest po prostu nieludzkie. Każda z nas jest inna, każda z nas ma prawo decydować o swoim życiu. Każda z nas ma zupełnie inną sytuację rodzinną, finansową, zdrowotną. Potem z naszą decyzją tak naprawdę zostajemy same i z tym żyjemy do końca naszych dni - kontynuuje Chylińska.

Artystka podkreśliła, że gdyby nie prywatne placówki, byłoby jej i jej dzieciom bardzo ciężko.

Nigdy nie chciałam, żeby ktoś żył tak jak ja. Nigdy nie oczekiwałam od moich bliskich czy przyjaciół, żeby żyli tak samo jak ja - dodała.

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Nikt (gość)

    Do tych szczęśliwych matek/opiekunek chorych dzieci. Ja znam przypadek dziecka z downem. Słodkie dziecko rosło. Jak było starsze masturbowalo się przy rodzeństwie, czy ludziach obcych. Teraz to jest silny dorosły chlip i jest agresywny, było kilka prób gwałtu własnej matki. Kobieta jest bezsilna. To długa historia. Dla wszystkich obrońców slodkich dzieci. Co wy wiecie ludzie

    29.10.2020 20:58
  • xxxxxxx (gość)

    wszystkim tym co tu sie tak glupio wymądrzają zycze aby urodzilo im sie uposledzone czy ułomne dziecko albo waszym dzieciom, daj wam Boze zebyscie zaznali tego ,, szczęścia ,, bo najglosniej szczekają ci co gówno wiedza na ten temat, maja zdrowe dzieci i śmią pouczac matki ktore wychowuja i sa 24 H na dobę z takimi nieuleczalnie chorymi czy uposledzonymi jak sie wykanczaja fizycznie i psychicznie i nie tylko rodzice ale całe rodziny, więc zamknijcie swoje szczekaczki i najlepiej idzcie i zaadoptujcie takie chore dziecko jak jestescie tacy miłosierni i prawi, na co czekacie, jakos kolejek do adopcji uposledzonych dzieci nie widac, czy ktores z was pomoglo takim rodzinom??? mordy w kubeł jak nie!!!!!!

    27.10.2020 16:35
  • marina (gość)

    P. Agnieszka się nie zaplątała. Szczerze podała swój przykład po to, aby pokazać jak Państwo NIE POMAGA rodzinom z chorymi dziećmi. Rodzice ( albo tylko matki) pozostawieni sami sobie bez wsparcia i pomocy załamują się, tylko silniejsi walczą dalej. To tyle i aż tyle. Wielkie bara za odwagę p. Agnieszko.

    26.10.2020 15:02
  • Ket (gość)

    Te podłe, hejterskie komentarze udowadniają co najmniej dwie rzeczy - zajadłe czytelniczki/czytelnicy NIC nie zrozumieli z wpisu Chylińskiej, bo albo czytać ze zrozumieniem nie potrafią, albo są zbyt leniwi, żeby przeczytać więcej niż tytuł. I sprawa druga: jakie to przerażające, że niepostrzeżenie ludzie pozwolili się ogłupić i zniewolić do tego stopnia, że bez zmrużenia oka są w stanie zaakceptować kolejne ograniczenie swoich praw, wolności wyboru, prawa do decydowania o SOBIE. Nie widzą również, jak perfekcyjnie jest wprowadzana w życie zasada: "Dziel i rządź". To przerażające.

    26.10.2020 07:20
  • Eka (gość)

    Co wy tu wypisujecie ona jakby chciała to usunęłaby w swym łonie. Ona pisze jak ciężko jest żyć w Polsce z niepełnosprawnością nie ma pomocy państwa aby kobiety mające takie dzieci mogły spokojnie pracować. Nawet nianie nie chcą tego robić. Ona się nie żali bo podjęła taką decyzję i całe życie musi się borykać. A państwo i ośrodki do tego przeznaczone nic. Ja wiem jak ciężko żyć z chorym upośledzonym. Mam brata mama została sama A my rodzeństwo musieliśmy się nim opiekować mama pracowała na zmiany więc niestety na nas spadał ten jakże trudny obowiązek. Ludzie wydawali nas na ulicy. Nie mieliśmy przyjaciół nie mówiąc już o chłopaku który dowiadując się o bracie zabierał nogi za pas. Moje dzieciństwo i młodość była związana z bratem. On biedny i naszą rodzina też. W końcu mama zdecydowała oddać to do ośrodka bo już brakło jej sił i pieniędzy na leki sama potrzebowała opieki. My wyszliśmy z domu i została sama z bratem dopóki my byliśmy było jej lżej A potem wszystko się zawaliło. Brat jeszcze żyje ale nie nadaje się do życia w rodzinie jest ubezwłasnowolniony mama nie żyje i co został na głowie państwa. Chce do mamy do swego domu A my odwiedzając go dość często zastanawiamy się czy można było cofnąć czas

    26.10.2020 06:07
  • Len (gość)

    SFRUSTROWANI HEJTERZY zajmijcie się swoim małym życiem i nie piszcie tych durnot bo nie macie pojęcia czego dotyczy problem. Piszecie aby coś chlapnąć jęzorem bo myślicie że tu wam. Siedzicie w tym swoim zapyziałym życiu i na każdego żygacie Ale bądźcie odważni stańcie przed kameeami lub na ulicy bądź przed wszystkimi w pracy i wtedy na głos powtórzcie co tu piszecie. W życiu tak tchórze nie zrobicie. Tu przez chwilę jesteście ważni sami dla siebie zakłamani maluczcy tchórze. .

    26.10.2020 04:42
  • Len (gość)

    LECZ SIĘ SZCZERA bo na normalne myślenie zaślepiona babo już nie masz szans po tym jaki dałaś komentarz. To co pisze Agnieszka dowodzi że bardzo kocha swoje dzieci, a Ty ślepa babo nie widzisz że państwo musi najpierw zabezpieczyć nas w potężną pomoc socjalną i medyczną psychologiczną żeby takie dzieci mogły się rodzić A dopiero później uchwałać ustawy. Jak nie umiesz myśleć to się nie wypowiadaj na tak ważne tematy domorosła psycholożko

    26.10.2020 04:31
  • Szczera (gość)

    Jeżeli kochasz te dzieci to po co to piszesz? To jest odrażające jak je przedmiotowo potraktowałaś. Jak można pomyśleć wogóle w ten sposób mając dzieci specjalnej troski. Zajmujesz się nimi, bo musisz to widać ale z chęcią byś je zabiła tylko ci prawo na to nie pozwala. Odpychające indywiduum..

    26.10.2020 01:19
  • Margherita (gość)

    Marcus. Jakim chamem trzeba byc , zeby nàpisac taki komentarz

    26.10.2020 01:11
  • Marcus (gość)

    Kobieta rozkładając nogi akceptuje boski regulamin który nie daje jej prawa do decydowaniu o życiu innego człowieka Nawet tego najmniejszego

    25.10.2020 23:32
  • Denim (gość)

    Aguś jaki świat byłby piękny gdyby nie było dzieci ułomnych tak jak twoje Gdyby można było je zamordować nie dając im wyboru

    25.10.2020 23:28
  • Popek (gość)

    A to znaczy że trzeba było je zabić tak te pani dzieci mogą to tak zrozumieć to nie jest kobiety wybór. kim jesteśmy że chcemy decydować kto ma żyć a kto ma umrzeć wiele jest pięknych świadectw kobjet które urodziły i miały w ramionach te kruszynkę i pochowały. Wybór jest wtedy gdy z ala świadomością place za zabicie dziecka i ponoszę za to cała odpowiedzialność i ide do więzienia za zabicie człowieka które nie może się bronić bo jest chore to że protest kobjet jest to też jest nie zgodne z prawem trabjenie klaksonami pod oknami nie licząc się z nikim i niczym że w tych domach mieszkają ludzie chorzy i muszą słuchać trąbienia samochodów ale jeżeli się morduje dzieci nie narodzone słabe i chore to co to kogo obchodzi. Pod przykrywką wolności i chasel promujemy morderstwo maluszków. Jak się czują kobjety które wychowują dzieci chore i kochają je ponad rzycie, oddały by życie za te małe swoje skarby a wy mówicie o wolności dramat

    25.10.2020 23:25
  • aga (gość)

    Po co ludzie tak bardzo wylewanie na siebie tyle jadu? Czy to sprawia wam taką radość. Wszyscy zapewniacie że jesteście KATOLIKAMI, jakoś nie widać po was szanuj bliźniego swego. Fee

    25.10.2020 23:07
  • yś swoje dzieci? (gość)

    Czy w takim razie zabiłabym swoje dzieci gdybys wiedziala ze będą chore??? To teraz to zrób?? Ka

    25.10.2020 22:56
  • Ewela (gość)

    Bez uszczypliwości i złośliwości. Czy te wady u dzieci Pani Agnieszki nie są np. skutkiem hulaszczego trybu zycia?

    25.10.2020 22:40
  • Ktos (gość)

    Ciekawa jestem jak wszystkie te co są tak zajebiste i naskakuja na kobiety które są za aborcja co byście zrobiły jak dowiedziały byście się że wasze dziecko jest tak zdeformowane ze umrze przed albo w trakcie porodu? Teraz jesteście cwane w pyskowaniu i byciem zajebista ale to się kiedyś zmienia dla niejednej 🖕🖕

    25.10.2020 22:34
  • podajcie sie eutanazji... (gość)

    nawet na uki sie nie nadajecie ....zimne morderczynie ...

    25.10.2020 22:12
  • Magda (gość)

    Jest ciężko patrzeć na dzieci chore, pracuję z takimi dziećmi jako przedszkolanka. Ale gwarantuje każdemu z Was, że są to dzieci bardzo szczęśliwe! One cieszą się każdym dniem jakby czuły, że ktoś może / mógł je im odebrać. One daja siłę do podejmowania trudu jakim jest zajmowanie się nimi. Gdy zaszłam w drugą ciążę, na pierwszych badaniach prenatalnych dowiedziałam się, że moja córka urodzi się z zespołem Downa. Nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby móc ją usunąć, choć lekarze to proponowali. Czy zespół Downa czyni tą małą istotę mniej ludzką? Przecież to wciąż człowiek. Zosia urodziła się zdrowa... jak większość dzieci, które według badań prenatalnych miały urodzić się z zespołem Downa... badania prenatalne to jak wróżenie z fusów... czy warto dla tych chorych badań postawić na szali życie ludzkie? No tak, przecież jest amniopunkcja, ale niestety wygodniej jest po prostu pozbyć się "problemu"... najwięcej aborcji dokonuje się przy wiadomości, że dziecko może urodzić się z zespołem Downa... to przykre...

    25.10.2020 22:07
  • Egon (gość)

    Zamień się z kimś kto żyje z 1800 wypłata i ma 2 chorych. Potem mów że ciężko. Muzykę miałaś dobra czas na emeryturę bo będziesz jak Maryla....

    25.10.2020 21:48
  • Marcin Bzdziuch (gość)

    To dlaczego ich nie zabijesz prawo Na to pozwala będziesz żyła jak chcesz pozdrawiam 😁

    25.10.2020 21:41
NowszeStarsze