"Maryi Królowej śpiewajmy - koncert w 100-lecie urodzin Jana Pawła II" w Telewizji Polsat. Sprawdź, kto wystąpi i kiedy emisja!

Z okazji Święta Matki Bożej Zielnej i 100-lecia urodzin Jana Pawła II Telewizja Polsat przygotowała wyjątkowy koncert! Prosto z żywieckiego amfiteatru usłyszymy najpiękniejsze piosenki religijne i ulubione pieśni oazowe Ojca Świętego w wykonaniu znakomitych polskich artystów.

Multimedia

"Maryi Królowej śpiewajmy - koncert w 100-lecie urodzin Jana Pawła II" w niedzielę, 16.08.2020 o godz. 16:50 w Polsacie! - sprawdź program tv

Życiowe motto papieża Jana Pawła II i hasło jego pontyfikatu brzmiało "Totus Tuus Maria", czyli "Cały Twój, Maryjo". Kult maryjny był dla Ojca Świętego ogromnie ważny, a pieśni ku czci Maryi jego ulubionymi. "Żaden papież tyle razy nie zawierzył Matce Bożej w opiekę narodów, kontynentów, Kościoła i całego świata, co Papież Wojtyła" - powiedział o nim włoski mariolog Stefano De Fiores. Ojciec Święty wierzył, że to Maryja uratowała mu życie po zamachu 13 maja 1981 roku, na placu Świętego Piotra w Rzymie. Koncert poświęcony Matce Bożej i 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II odbędzie się w Żywcu - miejscu szczególnie bliskim sercu papieża, bo z tamtych okolic wywodzi się ród Wojtyłów i Jan Paweł II wielokrotnie przyjeżdżał w te okolice, jako duszpasterz i turysta.

Piotr Adamczyk, Danuta Stenka i uczestnicy "Tańca z gwiazdami" w jesiennym spocie Polsatu!Zobacz więcej

Żywiecki amfiteatr wypełnią dźwięki ukochanej pieśni Ojca Świętego "Barki". Papież wielokrotnie podkreślał, że utwór ten towarzyszył mu w najważniejszych momentach życia. "Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. I z nią, z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez wszystkie te lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny. Była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła" - wspominał w sierpniu 2002 roku, po zakończeniu mszy na krakowskich Błoniach, gdy zgromadzony tłum zaśpiewał dla niego "Barkę".

Golec uOrkiestra wykona przepiękny utwór maryjny "Abba Ojcze", a zespół Pectus zaśpiewa przełożoną na wiele języków polską pieśń "Czarna Madonna". Ulubione pieśni Jana Pawła II wykonają również: Stanisława Celińska, Natalia Nykiel, Tulia, Kamil Bednarek, Arka Noego, Mateusz Ziółko, Krzysztof Cugowski, Staszek Karpiel-Bułecka, Bogusława Kudasik z góralami i Andrzej Lampert. Artystom będzie towarzyszyć Grott Orkiestra, do której w wybranych utworach dołączą żywieccy artyści - wybitni multiinstrumentaliści, a koncert poprowadzi Paulina Sykut-Jeżyna.

Marta Gałuszewska jako Michał Szpak? "Trudno zrobić ze mnie mężczyznę"Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Tośka (gość)

    Koncert przecudowny. Wspaniałe wykonania, ciekawe opowieści i wspomnienia. Brawa dla pomysłodawców! Brawa dla Artystów! Brawo POLSAT!

    17.08.2020 14:28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×