"Masterchef 8" odcinek 12. Upalny początek zmagań w Meksyku pod okiem gwiazdy telenowel. Odpadł Mariusz Komenda!

Palmy, piasek i lazurowa woda powitały piątkę najlepszych uczestników 8. edycji "Masterchefa" w Meksyku. Jak wyglądał początek ich zmagań w meksykańskim upale? Sprawdź, co wydarzyło się w programie!

Multimedia

"Masterchef 8" odcinek 12. - co się wydarzyło?

Grzesiek Zawierucha, Marlena Cichocka, Mariusz Komenda, Ania Łempicka i Magda Waś rywalizowali o swoje dalsze być albo nie być w programie w Meksyku. Jurorzy zabrali najlepszych kucharzy 8. edycji w niezwykłą podróż po najsmakowitszych zakątkach Półwyspu Jukatan. Kucharze mieli najpierw okazję odwiedzić lokalne restauracje i poznać rozmaite tajniki miejscowych szefów kuchni. -Uczcie się i powodzenia - usłyszeli na do widzenia od Michela Morana.

Wiktoria Gabor wygrała Eurowizję Junior w Polsce! To historyczny wyczyn!Zobacz więcej

Smaki oraz umiejętności zdobyte podczas wycieczki po zakątkach Półwyspu Jukatan mieli wykorzystać w pierwszej konkurencji, która odbyła się w malowniczym Izamalu. Na dziedzińcu klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej kucharze musieli przygotować fiestę dla 57 osób, składającą się z przystawki i dania głównego. Ich zmagania podglądała m.in. aktorka Dominika Paleta, znana w Meksyku z takich telenowel jak „Paulina”, „Virginia” i „Triumf miłości”.

Ponad 40 stopniowy skwer od razu dał się we znaki piątce najlepszych uczestników 8. edycji "Masterchefa". Miny mieli nietęgie. Marlena w meksykańskim upale walczyła z rybą. Mateusz postawił na wołowinę, Grzesiek na schab, a Magda wzięła na warsztat potrawkę z indyka. -W życiu nie gotowałam w tak ekstremalnych warunkach - przyznała niedługo potem. W cieniu pod okiem lekarza musiała dochodzić m.in. Marlena. -Każdy z nas był na granicy, może już nawet poza granica możliwości - oceniła Ania.

Kto stracił szansę na wyjazd do Meksyku? Wszystko jest już jasne!Zobacz więcej

Pot lał się strumieniami ze wszystkich, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Została nim Marlena Cichocka. Najsłabiej już na początku zmagań w Meksyku poradził sobie Mariusz Komenda i to on musiał wrócić dziś do Polski. -Grzesiu dziękuję ci za wszystko, co razem przeżyliśmy w tym programie - powiedział na pożegnanie Mariusz.

W 12. odcinku "MasterChef 8" odpadł Mariusz Komenda!

Zobacz galerię

Źródło: TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Gość (gość)

    Sami pod parasolem a ludzi narażaja na udar słoneczny, brak słów wyglądało to jak obóz przetrwania w dniu dzisiejszym zapowiada się powtórka tego samego

    01.12.2019 19:27
  • Radek (gość)

    Czy to jest program kulinarny, czy też może obóz przetrwania???

    Mariusz od początku świetnie sobie radził, ale odpadł przez idiotyzm producentów. Byłem w Meksyku kilka razy. Człowiek nie przyzwyczajony do tego dusznego i upalnego klimatu męczy się spacerując, nie wspomnę już o gotowaniu pod presją i bez osłony przed słońcem. Tam nawet w cieniu nie ma czym oddychać. Ten człowiek odpadł przez problemy zdrowotne, a nie przez brak zdolności kulinarnych.

    01.12.2019 06:01
  • Violet (gość)

    To jest nie do pomyslenia jak mozna skazywac uczestnikow na takie pieklo( dla show!)! Ogladam ten program z roznych krajow i nigdzie takie rzeczy ekstremalne sie nie dzieja! Ten kto jest pomyslodawca powinien byc natychmiast usuniety, a Mariusz zrehabilitowany I to bez dyskusji! Pani Madzia pokazala sie na poczatku i koncu z wielce skwaszona mina i wachlarzem! Zenada!!!

    26.11.2019 02:57
  • Sstron (gość)

    Z całym szacunkiem Mariusz powinien wrócić do rywalizacji. Dokładnie to Master Cheff a nie szkoła przetrwania.

    26.11.2019 01:43
  • żenada (gość)

    Żenujący odcinek. Już widok jurora w spoconej koszuli był mało estetyczny, ale gotowaniem w 40 stopniowym upale produkcja osiągnęła wyżyny kretynizmu. Proponuję aby na stonie TVN zostawić sporą dawkę hejtu i zbojkotować finał sezonu. Ja nie zamierzam oglądać. Nie obchodzi mnie kto wygra. Przecież nie o gotowanie tu chodzi - jak pokazał ten odcinek, a o znęcanie się nad ludźmi. Na miejscu Mariusza szykowałbym pozew sądowy o narażenie życia na niebezpieczeństwo. SKANDAL!

    26.11.2019 01:37
  • Ala (gość)

    To powinno byc karalne, jak można było dopuścić do czegoś takiego,co kasy zabrakło na jakies namioty dla kucharzy. OKROPNOSC,zgadzam się z przedmówcami.

    25.11.2019 22:25
  • Ter (gość)

    Żenada jak można było dopuścić do tego by w takich warunkach gotować, Mariusz powinien wrócić , a jurorzy pod parasolami.Geslerowa pewnie w klimatyzowanym pokoju przesiedziała , bo na końcu przyszła . Wstyd dziekuje za taka rozrywkę już nie będę oglądała.

    25.11.2019 21:46
  • Gosc (gość)

    Skandal nie oglądam już tego programu ekstremalne warunki chłopak zasłabł i go wyrzucił? Mogą kręcić kolejne edycje stracili widzów żenujące!

    25.11.2019 19:04
  • Anna (gość)

    Żenujące, degustatorzy powinni żreć ns tym upale a nie gwiazdorstwo siedziało pod parasolami. Jedynie Michel wykazał się zrozumieniem i był prxy uczestnikach a reszta?!!! Geslerka pewnie siedziala gdzieś w klimatyzowanym pomieszczeniu bo dopiero pokazala sie na degustacji. Masakra. Jezeli Marusz nie wróci to nie ogladam wiecej tego programu !!!

    25.11.2019 18:04
  • Agnieszka (gość)

    Skandal🙁

    25.11.2019 17:46
  • Teresa (gość)

    Pani ,M,skandal .Marjusz wygrał jego pracę nikt nie docenił a Miszel .powinien .wydac dania gościm do oceny

    25.11.2019 16:31
  • Były fan programu (gość)

    Wstydźcie się! skandaliczne warunki dla uczestników, gdzie jury sobie siedziało pod parasolkami, jakaś masakra szkoda słów:( ŻENADA!!!

    25.11.2019 14:26
  • kasia (gość)

    Mariusz nie powinien odpaść z programu. Uczestnicy mieli niebezpieczne wręcz warunki do gotowania. To jest program kulinarny a nie obóz przetrwania. Jak można ustawić stanowiska do gotowania w pełnym słońcu, w upale , na betonie?? Kto to wymyślił?? Jestem zbulwersowana.

    25.11.2019 12:25
  • Kasia (gość)

    Jak lubię ten program tak też jestem zniesmaczona. Jak można tak męczyć ludzi:(i narażać ich życie i zdrowie. Słabe :(Mariusz nie powinien odpaść:(

    25.11.2019 11:41
  • ania (gość)

    jestem zniesmaczona po ostatnim odcinku Masterchef, człowiek dostaje udaru , nie do pomyślenia, przecież normalnie nawet w Meksyku żaden kucharz nie gotuje na 40 upale w pełnym słońcu , nie rozumiem czemu ludzi którzy na co dzień nie mają do czynienie z takimi temperaturami musieli gotować w taki właśnie sposób? czy Magda G. gotuje na w +35 lub -20 na zewnątrz czy też może w kuchni. Skandal !!!! Ktoś kto to zorganizował miał na celu tylko jedno, show, ale wyszło fatalnie.....

    25.11.2019 11:14
  • Wiesia (gość)

    Uważam że to było skandaliczne zachowanie producentów tego programu :narażać uczestników na utrata zdrowia albo nawet życia :_ -Mariusz powinien wrócić do gry!!!!!!! odechciało mi się to oglądać🥵 jaki to szacunek dla uczestników programu 🙉Ich tam postawić żeby gotowali jestem ciekawa czy by dali radę

    25.11.2019 09:11
  • G. (gość)

    To jest program kulinarny a nie obóz przetrwania. Dla jurorów były parasole a dla uczestników brakło. Juroży powinni postac ten cały czas na słońcu w okolicach grilla. Wstyd ,wstyd.............................................

    25.11.2019 09:07
  • Misia (gość)

    To nie jest wina producenta, wina leży po stronie gospodarzy czyli Meksyku.To raz a dwa Mariusz nie postąpił rozsądnie doprowadzając organizm do stanu odwodmienia-przecież mógł i powinien pić dużo wody a także polewać się nią jak to czynili pozostali uczestnicy. Nadmieniam, że w 2000 roku będąc na Sycylii przeżyłam 50 stopni Celsjusza.

    25.11.2019 08:46
  • Ewa (gość)

    Wstyd a gdyby ktoś przypłacił życiem to szalone gotowanie w 40 stopniowym upale?Kto wziąłby odpowiedzialność, zero wyobraźni i dbania o drugiego człowieka

    25.11.2019 08:43
  • anna (gość)

    Chcę dołączyć do oburzonych ostatnim odcinkiem. Mariusz powinien wrócić. To skandal ! Ktoś powinien za to odpowiedzieć.

    25.11.2019 07:11
NowszeStarsze