"Masz wiadomość", czyli miłość z internetu [RECENZJA]

Dwoje młodych ludzi nawiązuje znajomość za pośrednictwem poczty elektronicznej. Korespondują ze sobą, nie zdając sobie sprawy, że w życiu zawodowym są rywalami.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Remake komedii z 1940 r. "Sklepik za rogiem". Tamten film wyreżyserował Ernst Lubitch, a zagrali Margaret Sullivan i James Stewart, w tym Nora Ephron kierowała Meg Ryan i Tomem Hanksem.

Kathleen Kelly jest właścicielką niewielkiej księgarni dla dzieci, która istnieje od kilkudziesięciu lat. Jednak otwarta za rogiem wielka księgarnia sieciowa powoduje, że przed Kathleen pojawia się widmo bankructwa. Jedynym pocieszycielem jest znajomy z internetu ukrywający się pod pseudonimem NY152. Kim on jest?

Trójka Ephron, Ryan, Hanks spotkała się już wcześniej, realizując klasyczną już dziś "Bezsenność w Seattle". Niestety, nakręcone pięć lat później "Masz wiadomość" zawiodło wielkie oczekiwania widzów i krytyków: brak tu świeżości, brak luzu. Ale i tak wzrusza.

Piotr Radecki

Komedia romantyczna USA 1998, reż. Nora Ephron

"Masz wiadomość". Sprawdź datę emisji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • zamawiam (gość)

    Co za bzdury! "Masz wiadomość" jest o wiele lepszym filmem niż "Bezsenność w Seattle". Każda scena skrzy się od humoru, dowcipu. Wspaniały film i kultowe teksty: Ojciec Chrzestny to I Ching, zawiera odpowiedź na każde pytanie, jaki mamy dzień tygodnia: Monday, Tuesday, Wednesday, Friday, Co to za materiał z którego zrobiona jest ta kanapa? To jest BARDZO DROGI MATERIAŁ, tak się nazywa. Tom Hanks jest cudowny w każdej chwili, ale najlepszy jest kiedy udaje Marlona Brando w Ojcu Chrzestnym: Majkel. Polecam.

    26.11.2016 20:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×