"Mesjasz" Netflixa niebezpieczny dla katolików? Serial zostanie usunięty z platformy?

Serial "Mesjasz" jest już dostępny na Netflixie. Pojawiają się jednak głosy wskazujące, że produkcja może zagrozić środowiskom katolickim. W jaki sposób? Co wzbudza największe kontrowersje?

Multimedia

"Mesjasz" Netflixa niebezpieczny dla katolików?

Serial "Mesjasz" miał swoją premierę 1 stycznia 2020 r. Na Netflixie dostępnych jest 10 odcinków nowej produkcji, w której główne role grają Michelle Monaghan ("Kod nieśmiertelności", "Detektyw") i Mehdi Dehbi ("Tyran", "Maria, królowa Szkotów"). Okazuje się, że produkcja wzbudza sporo kontrowersji i budzi niepokój środowisk katolickich. Dlaczego?

Co by było, gdyby Jezus pojawił się w dzisiejszym świecie? Nowy kontrowersyjny serial NetfliksaZobacz więcej

Wskazuje się, że współczesna historia mężczyzny, który pojawia się na Bliskim Wschodzie i podaje się za Mesjasza "może namieszać w głowach". Takie stwierdzenia pojawiają się na forach katolickich, gdzie rozgorzała dyskusja na temat serialu. Warto zauważyć, że w opisie "Mesjasza" widnieje zapis, że jest to fikcyjna opowieść nieoparta na faktach. To budzi wątpliwości internautów: "Osobiście nie jestem zainteresowana, bo to nie jest na podstawie Biblii, jak np. film "Pasja", tylko takie wizje jakby to było gdyby Jezus żył teraz na ziemi. Może to mieszać w głowie, raczej nie polecam", "Niby ciekawe, ale dla bezpieczeństwa duchowego za oglądanie się nie wezmę" - czytamy.

Co ciekawe, dwa dni przed premierą "Mesjasza" jordańska Królewska Komisja Filmowa zażądała, aby serial nie był dostępny w Jordanii - kraju w większości muzułmańskiego. "Po zapoznaniu się z treścią 'Mesjasza' KKF oficjalnie zwróciło się z prośbą do kierownictwa Netflixa o wstrzymanie się od transmisji serialu w Jordanii" - napisano w oświadczeniu. Rzecznik platformy twierdzi jednak, że nie otrzymał formalnego wniosku o usunięcie "Mesjasza".

"Mesjasz" Netflix - zwiastun

"Mesjasz" Netflix - o serialu

Agentka CIA Eva Geller (Michelle Monaghan) prowadzi śledztwo służące ustaleniu pochodzenia i zamierzeń człowieka (Mehdi Dehbi), który przyciąga międzynarodową uwagę efektownymi zakłóceniami porządku publicznego. Ta charyzmatyczna postać zyskuje popularność w światowych mediach i gromadzi coraz liczniejszych wyznawców opisujących dokonywane przez niego cuda. Geller ściga się z czasem, próbując stwierdzić, czy ten człowiek naprawdę jest mesjaszem, czy tylko oszustem, którego działania zagrażają porządkowi na świecie.

Seriale, które powracają w 2020 roku. "Lucyfer" i "Dom z papieru" z nowymi odcinkami! Co jeszcze? Zobacz więcej

Rozwijająca się fabuła jest prezentowana z różnych przeplatających się perspektyw. Oglądamy tę historię oczami m.in. izraelskiego oficera wywiadu (Tomer Sisley), teksańskiego kaznodziei (John Ortiz) i jego córki (Stefania LaVie Owen), palestyńskiego uchodźcy (Sayyid El Alami) oraz dziennikarki (Jane Adams) opisującej sprawę w mediach. W obsadzie znaleźli się też m.in. Melinda Page Hamilton, Wil Traval, Fares Landoulsi, Dermot Mulroney i Beau Bridges.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Co tam (gość)

  Kilka osob napisało na tym katolickim forum co myslą i wielkie halo.Wielu na tym forum pisze ze serial nie jest zły.Zmusza do myślenia. Nie pisze się"zagraża katolicyzmu" tylko katolicyzmowi przy okazji ale tu nic nie zagraza pelen luz.Katolicy mają się dobrze....

  09.01.2020 18:21
 • Klaudia (gość)

  Kościół się wszystkiego boi, bo coraz mniej ludzi wierz w boga. A większość społeczeństwa jest jeszcze zacofana. Tekst, że coś zagraża katolicyzmu to już pier****nie. Jeżeli ktoś ma tak słabą wiarę to niech nie ogląda, a nie gada trzy po trzy, bo ma problem z tym. Bo Jeżeli ktoś wierzy naprawdę mocno to nic nie spowoduje aby zwątpił. Jeszcze trochę to bić nie nie pozwolą stworzyć, bo będzie to zagrażać katolicyzmu. Co za ciemny naród jest jeszcze u nas i znas.

  09.01.2020 17:26
 • Deb_i_le (gość)

  Lepiej niech zabronią Draculę, bo teraz mam koszmary.

  09.01.2020 13:09
 • Ja (gość)

  Drogi dziennikarzu/dziennikarko.Piszesz co nastepuje"Takie stwierdzenia pojawiają się na forach katolickich, gdzie rozgorzała dyskusja na temat serialu" Proszę podać źródło.Jakie fora katolickie?Moglibysmy to przeczytac na tych forach,czy to prowokacja? Proszę o rzetelność dziennikarską.

  09.01.2020 12:51
 • Majy (gość)

  A co jesli Jezus pojawiłby się nagle jutro i powiedział nam,że Sąd Ostateczny się zbliża? Nie bierzecie pod rozwagę jak kazdy z nas niezaleznie od wyznania zachowałby się dzisiaj gdyby nagle stanął przed nami Jezus i zaczął opowiadać nam o końcu świata? Pewnie wzięlibyśmy go za wariata i niebezpiecznego gościa.Kiedyś go ukrzyżowano za prawdę,którą głosił.Co bysmy zrobili dzisiaj?Ten serial o tym mowi.

  09.01.2020 11:59
 • Wolność326 (gość)

  Usuń ie Radio Maryja i sekte Rydzyka a Netflix i wolnośc słowa zostawcie w spokoju. Hipokryci!

  09.01.2020 00:30
 • Robert (gość)

  Nikt tak nie miesza w głowach jak sekty. A KK to jedna z 3 największych sekt tej planety.

  08.01.2020 18:05
 • tsu (gość)

  uprasza się katotaliban o nie wpierdalanie się z buciorami w życie innych. Nie chcecie oglądać? Nie oglądajcie. A od mojego ekranu wam WARA!

  08.01.2020 15:44
 • Polak (gość)

  W Jordanii muzlmaną może namieszać... kolega Jacek powyżej chyba nie doczytał o jaki kraj chodzi.

  08.01.2020 14:12
 • Jacek (gość)

  Nikt nikogo nie zmusza do ogladania lecz wycofywanie filmu dlatego że sie ortodoksyjnym katolikom nie podoba pokazuje ze zyjemy w kraju totalitarno-religijnym a nie demokratycznym! a gdyby rzeczywiście nowy Mesjasz pojawił sie ze swoim przesłaniem miłości to na pewno namieszalby w KK przede wszystkim, oraz w politycznych ugrupowaniach bo budzilby ludzi do Wolności z letargu umysłowego i manipulacyjnej hipnozy jaka przez wieki instytucjonalna raligia wraz z rządzącymi uczynila spustoszenia w umysłach.

  08.01.2020 13:28
 • Czarek. (gość)

  Jeżeli ktos widzi diabła w Hello Kitty czy klockach lego to pewnie ten film może w głowie namieszać. Dla mnie to taka bardzo lekka wersja Archiwum X.

  08.01.2020 10:50
 • Hahaha (gość)

  Ten serial to porazka. Zdawaloby sie ze taka historia, ciagle napiecie, trzymanie widza w niepewnosci, liczne watki gwarantuja sukces, a wyszlo... Mdlo, nijako. Jezeli to komukolwiek zagraza to chyba smiercia z nudy w oczekiwaniu na jakiś konkret. Do tego te recenzje, jak by redaktorowi nie chcialo sie nawet obejrzeć (kopiuj-wklej) z onetu? Gdzie tam niby jest "oficer izraelskiego wywiadu"? Wyraźnie mowa przeciez o Szin Bet

  07.01.2020 23:30
 • Moses (gość)

  To może niech skompromituja Allaha - zobaczymy jaka bedzie reakcja

  07.01.2020 19:53
 • mi6 (gość)

  Argument za usunięciem serialu "może namieszać w głowie Katolikom, że Jezus mógłby żyć współcześnie". A dlaczego by nie mógł? Jakie argumenty mogłyby paść za tym, że jest to niemożliwe?

  07.01.2020 19:26
 • TrewQ (gość)

  Jakaś słaba ta wiara, skoro serial telewizyjny może być problemem.

  07.01.2020 17:02

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×