„Miasto 44” za darmo na vod!

Jedna z ważniejszych rodzimych produkcji filmowych ostatnich lat trafiła do oferty serwisu vod Telewizji Polskiej.

Multimedia

Trzy tysiące statystów, dekoracje, których realizacją zajmowało się dziesięć odrębnych ekip, pięć tysięcy ton gruzu i ponad siedem tysięcy osób, które przewinęły się przez castingi zorganizowane na terenie całej Polski.

„Miasto 44” Jana Komasy – historia miłości i heroicznej walki podczas Powstania Warszawskiego – to bez wątpienia jedna z największych polskich produkcji ostatnich lat. Realizacja filmu zajęła blisko osiem lat, krytycy zachwalali przede wszystkim jego rozmach scenograficzny, kostiumowy i wizualny. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był Richard Bain, znakomity hollywoodzki specjalista i współautor sukcesu takich światowych hitów jak m.in. „Incepcja” „Casino Royale” czy „King Kong”.

CZYTAJ TAKŻE:
KWIETNIOWE PREMIERY NA VOD. OBEJRZYJ "CÓRKI DANCINGU", "PILECKIEGO" I ZAKOCHANĄ IZABELLĘ SCORUPCO [GALERIA]

Środki wyłożone na realizację dramatu wojennego szybko się zwróciły. Obraz przyciągnął do kin przeszło 1,7 mln widzów i został okrzyknięty jednym z największych polskich przebojów ostatnich lat. Co ważne, twórcy „Miasta 44” od początku podkreślali, że nie mieli zamiaru szukać w swoim dziele spiżowych bohaterów. Film nie miał być też obrazem historycznym ani tym bardziej powstańczym dokumentem. Chodziło przede wszystkim o emocje.

TUTAJ możecie obejrzeć bezpłatnie "Miasto 44"

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×