Miasto gniewu ocena

Przeczytaj także:

"Mowa ptaków" [RECENZJA]. Żuławski rozmawia z Żuławskim, czyli szalone i bezczelne kino z doskonałą rolą Sebastiana Fabijańskiego

10 lat - właśnie tyle musieliśmy czekać na nowy film Xawerego Żuławskiego, który wcześniej "Chaosem" oraz "Wojną polsko-ruską" udowodnił, że jest jednym z najciekawszych i najbardziej radykalnych polskich filmowców. Patrząc na jego najnowszy film, oparty na ostatnim scenariuszu nieodżałowanego Andrzeja Żuławskiego, jeszcze bardziej rozpaczam, że nigdy nie udało się mu doprowadzić do realizacji "Złego" Leopolda Tyrmanda. Sprawdźcie, czego możecie spodziewać się po "Mowie ptaków"!

27.09.2019Recenzja

"Słońce, to słońce mnie oślepiło". Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one [RECENZJA]

Można mieć problem z nowym filmem Anki i Wilhelma Sasnali. „Słońce, to słońce mnie oślepiło” po projekcji jawi się bardziej jako publicystyczny komentarz odnośnie do współczesnej Polski oraz Europy niż tradycyjny film. Chęć wyrażenia własnego zdania, a właściwie przedstawienia pewnej obserwacji, wygrała z próbą tradycyjnego opowiedzenia historii. Gdy połączymy to z szorstką formą realizacji i dość nieprzystępnym sposobem narracji, otrzymujemy film, który dla większości widzów może być zbyt trudny. Szkoda, bo jest bardzo prawdziwy, więc ci, którym do gustu przypadnie pomysł na ten obraz, wyjdą z kina raczej usatysfakcjonowani.

27.08.2017Recenzje

"Bikini Blue". Historia niezwyczajnego szaleństwa [RECENZJA]

Na premierę „Bikini Blue” Jarosława Marszewskiego czekałem z ogromnymi nadziejami, jak i jednocześnie obawami, które szczególnie nasiliły się po publikacji zwiastuna oraz plakatu filmu. Obydwa elementy promocyjne sugerowały, że będzie to obraz wyróżniający się na tle polskiego kina i rzeczywiście tak jest. Marszewskim tą produkcją pokazał, że jest bardzo ambitnym twórcą, tylko czy jego, wymykająca się wszelkim klasyfikacjom, wizja wygra w starciu z widzami? No i niestety autor zaliczył kilka potknięć.

22.04.2017Recenzje

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×