"Milionerzy" pytanie za milion. Maria Romanek i Krzysztof Wójcik znali odpowiedź na pytanie za milion złotych. Jak brzmiało? [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Milionerzy" pytanie za milion - jak brzmiało najważniejszy pytanie w teleturnieju TVN? W programie mogliśmy je usłyszeć już dwa razy: w 2010 roku, kiedy odpowiadał na nie Krzysztof Wójcik i w 2018 roku, kiedy milionerką została Maria Romanek. Czy pytanie za milion w "Milionerach" było trudne? Sprawdź, jak brzmiało!

Multimedia

"Milionerzy" to kultowy teleturniej, który na antenie TVN mogliśmy oglądać w latach 1999-2003, 2008-2010 i od 9 lutego 2017 roku. Wywodzący się z Wielkiej Brytanii format ("Who Wants to Be a Millionaire?") cieszy się w Polsce dużą popularnością nie tylko za sprawą dużych wygranych, ale również charyzmatycznego prowadzącego. Hubert Urbański związany się z "Milionerami" od samego początku.

Niektóre programy się opatrują i znikają, a inne mają potencjał i po prostu wracają. Tak jest moim zdaniem z „Milionerami”. Na taki format zawsze jest zapotrzebowanie. To jest tak jak z klasycznym garniturem w szafie, może się go nie nosi codziennie, ale przychodzi moment, kiedy się go zakłada, a on wciąż świetnie leży i wygląda - mówił w wywiadzie z serwisem Telemagazyn.pl Hubert Urbański.

"Milionerzy" pytanie za milion - Krzysztof Wójcik

Pierwszym milionerem w historii polskiej edycji teleturnieju został Krzysztof Wójcik ze Szczecina. Udało się mu to w 662. odcinku wyemitowanym 28 marca 2010 roku. Jak opowiadał po kilku latach w wywiadach, wygrane pieniądze okazały się idealnym zabezpieczeniem w jego start w dorosłość. Jak brzmiało pytanie za milion złotych, które usłyszał Krzysztof Wójcik?

Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?

 • A. na kornecie
 • B. na akordeonie
 • C. na djembe
 • D. na ksylofonie.

Prawidłowa odpowiedź to B. na akordeonie.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Hubert Urbański: "Milionerzy" to format, który zdarza się raz na milion [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Emocje wywołał powrót "Milionerów" w 2017 roku. Stacja TVN zdecydowała się reaktywować teleturniej po siedmiu latach przerwy i odświeżyć nieco jego formułę. Aby usłyszeć pytanie za milion należy teraz odpowiedzieć prawidłowo na 11 pytań. Aby wygrać sumę gwarantowaną trzeba odpowiedzieć na pytanie nr 2. za tysiąc złotych oraz siódme za 40 tysięcy zł. Uczestnicy wciąż do dyspozycji mają trzy koła ratunkowe: "pytania do przyjaciela", "pół na pół" i "pytania do publiczności".

Myślę, że uda się nam nieco przyspieszyć formułę programu, ale też z zachowaniem odpowiednich proporcji, w końcu kwintesencją tego programu jest nieograniczony czas na odpowiedź - opowiadał na chwile przed startem najnowszej edycji "Milionerów" Hubert Urbański.

Jakie pytania miała Maria Romanek - pierwsza polska milionerka?Zobacz więcej

"Milionerzy" pytanie za milion - Maria Romanek

Maria Romanek wygrała milion złotych w odcinku 823. "Milionerów" wyemitowanym: 21 marca 2018 roku. Emerytowana nauczycielka języka polskiego i działaczka społeczna po zwycięstwie przyznała, że na wygrane pieniądze wyremontuje kuchnię i wybierze się na wycieczkę do Gruzji. Resztę wygranej chciała przeznaczyć na cele charytatywne. Jak brzmiało pytanie za milion Marii Romanek?

Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?

 • A. 12 321
 • B. 1 234 321
 • C. 111 111 111
 • D. 123 454 321

Prawidłowa odpowiedź to B. 1 234 321

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Program "Milionerzy" emitowany jest na antenie TVN cztery razy w tygodniu. W całej historii programu, Hubert Urbański pytanie za milion złotych zadał już siedemnaście razy. Główna wygrana padła jednak tylko dwa razy.

Komentarze

Skomentuj
 • Marta (gość)

  pozdrawiam cię

  17.08.2018 20:44

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×