Miss Polski 2019. Kandydatki na najpiękniejszą Polkę przygotowują się do ceremonii. Która z nich wygra?

Miss Polski 2019. Rozpoczęło się zgrupowanie przygotowawcze finalistek 30. jubileuszowej edycji Narodowego Konkursu Piękności. Zobaczcie, jak kandydatki na najpiękniejszą Polkę przygotowują się do ur

Multimedia

Rozpoczęło się zgrupowanie przygotowawcze finalistek 30. jubileuszowej edycji Narodowego Konkursu Piękności. Zanim 8 grudnia o godzinie 20.00 na scenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach 24 najpiękniejsze Polki staną do walki o tytuł i koronę Miss Polski 2019, spędzą pracowite dni na Śląsku. Od blisko tygodnia przebywają w Hotelu Dębowiec w Bielsku - Białej.

Wszystkie najpiękniejsze Polki. Oto zwyciężczynie z lat 1990 - 2021!Zobacz więcej

Najwięcej czasu pochłaniają oczywiście próby choreograficzne i nagrania materiałów filmowych, które zostaną zaprezentowane podczas uroczystego finału konkursu. Gospodarz gali Miss Polski, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zadbał również o to, by finalistki choć trochę poznały historię i największe atrakcje regionu. Najpiękniejsze Polki gościły więc w zabytkowej Kopalni Guido, gdzie ekspresowy zjazd w ciemnościach, który zajął zaledwie kilkadziesiąt sekund, pozwolił im znaleźć się w najstarszych dostępnych rejonach kopalni. Podczas zwiedzania towarzyszyła im pochodząca z Katowic Agnieszka Hyży, która w 2005 roku otrzymała tytuł Miss Śląska.

Kandydatki do tytułu najpiękniejszej Polki. Która z nich odbierze koronę od Olgi Buławy?Zobacz więcej

Jakby w kontraście do podziemnych korytarzy, finalistki Miss Polski 2019 wybrały się do Wisły-Malinki na skocznię im. Adama Małysza. Miały rzadką okazję podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Śląskiego z wysokości 660 metrów nad poziomem morza. Potem odwiedziły jeszcze Muzeum Zamkowe w Pszczynie, jezioro Paprocany w Tychach oraz niezwykłe osiedle górnicze Nikiszowiec w Katowicach, które powstało w latach 1908-1919 i przetrwało w prawie niezmienionej formie, a od 2011 roku ma status Pomnika Historii o niebagatelnym znaczeniu dla dziedzictwa kulturalnego Polski.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×