Miss Supranational 2022. Lalela Mswane z RPA najpiękniejszą kobietą świata! Jak wypadła reprezentantka Polski Agata Wdowiak?

Miss Supranational 2022 wybrana! Najpiękniejszą kobietą świata została Lalela Mswane z RPA! Jak poradziła sobie Polka, Agata Wdowiak? Sprawdźcie, co działo się podczas 13. międzynarodowego konkursu piękności, który po raz kolejny zorganizowano w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Multimedia

Miss Supranational 2022

69 przedstawicielek krajów z całego świata przyleciało do Polski, aby walczyć o tytuł Miss Supranational 2022! Gala finałowa po raz drugi odbyła się w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Gospodarzami wieczoru byli: modelka i prezenterka BBS - Anita Jones oraz reprezentant Polski na Eurowizję 2010 oraz finalista programu „The Four. Bitwa o sławę" - Martin Fitch. 13. edycję wyborów Mis Supernational uświetniły występy muzycznych gwiazd takich jak: Anka, Doda, Danzel i Darina Krasnovetska.

Podczas 13. edycji jednego z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności Polskę reprezentowała Agata Wdowiak - Miss Polski 2021. Agata ma 25 lat. Urodziła się i mieszka w Łodzi, ale jest też związana z Doliną Krzemową w Kaliforni, gdzie mieszkają jej bliscy. Jest absolwentką Geomonitoringu, Zarządzania Biznesem, a obecnie studiuje Nanotechnologię na Politechnice Łódzkiej. Ukończyła także szkołę muzyczną I i Il stopnia. Jest entuzjastką motoryzacji i sportów ekstremalnych.

Polka może zaliczyć konkurs do udanych, gdyż najpierw udało jej się zakwalifikować kolejno do TOP 24 konkursu, a następnie do TOP 12. Niestety nie udało jej się awansować do finałowej piątki.

Która dziewczyna przejęła koronę Miss Supranational 2022 od Chanique Rabe z Namibii - Miss Supranational 2021?

Miss Supranational 2022 - wyniki

 • IV Vice Miss Supranational 2021 - Ismelys Velásquez, Wenezuela
 • III Vice Miss Supranational 2021 - Adinda Cresheilla, Indonezja
 • II Vice Miss Supranational 2021 - Nguyễn Huỳnh Kim Duyên, Wietnam
 • I Vice Miss Supranational 2021 - Praewwanich Ruangthong, Tajlandia

Miss Supranational 2022 została Miss RPA, LALELA MSWANE!

Zobacz galerię

Festiwal Piękna 2022 trwa w dniach 15 – 17 lipca w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Wszystkie trzy gale: Miss Polski 2022, Miss Supranational 2022 oraz Mister Supranational 2022 transmituje telewizja Polsat.

Ewa Wachowicz przez lata uchodziła za najpiękniejszą Polkę. Kto by przypuszczał, że z takiej dziewczynki wyrośnie przyszła Miss Polski?Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • fvcf (gość)

  wiedziałam że ta wygra a nie ta druga w żółtym ładniejsza

  17.07.2022 12:38
 • Mnie stać na kobietę Nordycką a p0lki to tylko dla afroazji. (gość)

  Ta czarnecka rzeczywiście dobra doopa była, zasłużenie dali jej miss, ale i ta tajka też była smaczna - figurę miała marzenie...szkoda, że naszym kolumbrynom tyle brakuje - nadwiślańskie knurzyce za bardzo kochają tatuaże i fastfudy.

  17.07.2022 10:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×