Moja dziewczyna - film, recenzja, opinie, ocena

11-letnia Vada mieszka ze schorowaną babcią i swoim ojcem, właścicielem domu pogrzebowego.

Multimedia

NASZA OCENA: MOŻNA OBEJRZEĆ

Nad wiek dojrzała dziewczynka ma niezwykle bujną wyobraźnię i jest zafascynowana śmiercią. Ma także poczucie winy, bo matka zmarła podczas jej narodzin. Jedynym przyjacielem Vady jest trochę młodszy Thomas, przed którym nie ma żadnych tajemnic. Pewnego dnia okazuje się, że ojciec bohaterki przyjął do pracy atrakcyjną makijażystkę, Shelly...

W naszej kulturze śmierć jest tematem tabu. Tym bardziej jeśli chodzi o dzieci. Tymczasem Howard Zieff zupełnie się tym nie przejmuje wychodząc, ze słusznego założenia, że śmierć dotyka także najmłodszych. W "Mojej dziewczynie" jest ona cały czas obecna, choć nie oznacza to wcale, że jest to film dramatycznie ponury. Wręcz przeciwnie tu, jak w życiu, szczery radosny śmiech, przeplata się ze smutkiem i łzami.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na grająca główną rolę Anne Chlumsky. Za swoją rolę dostała Young Artist Awards dla najbardziej obiecującej debiutantki. Jednak oprócz "Mojej dziewczyny 2" (1994) zagrała jeszcze tylko kilkanaście epizodów. Wybrała inna drogę: 28-letnia dziś Anna odnosi sukcesy jako nowojorski krytyk kulinarny.

Piotr Radecki

Komediodramat USA 1991, reż. Howard Zieff

WRÓĆ DO PROGRAMU TV ====

Komentarze

Skomentuj
  • aleksandra koliso (gość)

    kocham ten film

    03.05.2013 18:08

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×