"Mrs. America". Nowy serial z Cate Blanchett w roli głównej! Premiera w HBO GO, później emisja w HBO

"Mrs. America" to serial z dwukrotną laureatką Nagrody Akademii Cate Blanchett w roli Phyllis Schlafly – konserwatywnej aktywistki, która walczyła z feminizmem drugiej fali. Premiera serialu "Mrs. America" odbędzie się w HBO GO w kwietniu, emisja na antenie zaplanowana została od maja.

Multimedia

"Mrs. America" od piątku, 1 maja o godz. 21:10 w HBO! - sprawdź program tv

Serial "Mrs. America" przedstawia prawdziwą historię ruchu walczącego o ratyfikację poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych dającej równe prawa wszystkim obywatelom bez względu na płeć (tzw. Equal Rights Amendment) oraz ostrym sprzeciwie środowiska konserwatystek, którym przewodniczyła Phyllis Schlafly. Historia opowiedziana jest z perspektywy kobiet tamtych czasów, w tym przede wszystkim radykalnej Schlafly, ale także feministek drugiej fali - Glorii Steinem, Betty Friedan, Shirley Chisholm, Belli Abzug oraz Jill Ruckelshaus. Produkcja pokazuje, w jaki sposób jeden z najbardziej zaciekłych sporów kulturowych lat 70. przyczynił się do powstania do organizacji Moral Majority i na zawsze zmienił krajobraz polityczny w Stanach Zjednoczonych.

Nowe odcinki nie pojawią się w HBO i HBO GO! Do kiedy można oglądać serial?Zobacz więcej

W roli głównej w serialu "Mrs America" zobaczymy dwukrotną laureatkę Oscara i Złotego Globu Cate Blanchett ("Blue Jasmine") w roli konserwatystki Phyllis Schlafly. W pozostałych rolach wystąpią: nominowana do nagrody Emmy Rose Byrne (serial "Układy") jako Gloria Steinem, zdobywczyni nagród Emmy Margo Martindale (serial "Zawód: Amerykanin") jako Bella Abzug, wyróżniona nagrodami Emmy i nominacjami do Złotego Globa Uzo Aduba (serial "Orange Is the New Black") jako Shirley Chisholm, nominowana do nagrody Emmy Elizabeth Banks (serial "Współczesna rodzina") jako Jill Ruckelshaus oraz wyróżniona Emmy i Złotym Globem Tracey Ullman ("The Tracey Ullman Show") jako Betty Friedan. W serialu pojawią się także laureatka Emmy i Złotego Globu Sarah Paulson ("American Horror Story"), nominowany do nagród Emmy John Slattery (serial "Mad Men"), nominowana do nagrody Emmy Jeanne Tripplehorn ("Szare ogrody"), Ari Graynor (serial "Umrzeć ze śmiechu"), Melanie Lynskey (serial HBO "Bliskość") oraz Kayli Carter (film HBO "Zła edukacja").

"Mrs. America" - zwiastun

Producentami wykonawczymi są: laureatka nagrody Emmy Dahvi Waller (serial "Mad Men"), która jest twórczynią produkcji i pełniła też rolę showrunnerki serialu, nominowana do Oscara Stacey Sher ("Django", "Erin Brockovich"), Coco Francini, Cate Blanchett oraz Anna Boden i Ryan Fleck ("Kapitan Marvel", serial "Billions"), którzy wyreżyserowali cztery odcinki serialu, w tym dwa pierwsze.

Pięciu reżyserów nakręci dla HBO serial we własnych domach! O czym będzie?Zobacz więcej

Ze względu na obecną sytuację wynikającą z pandemii, która spowodowała opóźnienie w dostarczaniu odcinków, premiera serialu Mrs. America została niestety przesunięta na najbliższą sobotę, tj. 18 kwietnia. - czytamy w mailu od HBO Polska.

Premiera serialu "Mrs. America" odbędzie się w HBO GO w sobotę, 18 kwietnia. Kolejne odcinki swoje premiery będą mieć co tydzień. Emisja pierwszego odcinka serialu na antenie HBO zaplanowana została na 1 maja na godz. 21:10. Serial liczy 9 odcinków.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×