"Nasz nowy dom 16". Ekipa Katarzyny Dowbor wyremontowała dom rodziny z Kalisza! Zdjęcia przed i po metamorfozie!

Za nami kolejny odcinek 16. sezonu programu "Nasz nowy dom". W środę poznaliśmy historię dwóch dzielnych kobiet - pani Jadwigi, jej córki Magdy oraz maleńkiego syna pani Magdy - Damiana. Rodzina mieszka na obrzeżach Kalisza w starym, nieocieplonym domu. Zobaczcie, jak tej rodzinie pomogła ekipa pod przewodnictwem Katarzyny Dowbor!

Multimedia

"Nasz nowy dom 16" - ekipa wyremontowała dom rodziny z Kalisza

Do niedawna w budynku nie było wody. Gdy na świat miał przyjść wnuczek, pani Jadwiga nadludzkim wysiłkiem stworzyła łazienkę i doprowadziła wodę. Po narodzinach Damianka jego ojciec przestał interesować się rodziną i kobiety zostały same ze wszystkimi kłopotami. Największe zagrożenie stanowiły gorące piece stojące w zasięgu rączek dziecka. Piece dodatkowo były nieszczelne, co powodowało, że rodzina wdychała niebezpieczne dla zdrowia substancje smoliste.

Ekipa wyremontowała dom trzypokoleniowej rodziny z Nowej Wsi. Zobaczcie efekty!Zobacz więcej

Zimna, zagrzybiona łazienka nie poprawiała sytuacji. Przyszedł czas, aby zamienić to miejsce w bezpieczny, ekologiczny i piękny dom dla całej rodziny. Na ratunek przybyła ekipa programu "Nasz Nowy Dom" z Katarzyną Dowbor na czele! To właśnie prowadząca program oceniła na starcie w jakich warunkach żyje rodzina i czy nasi eksperci budowlani będą w stanie wyremontować dom. Zanim Kasia przekazała rodzinie decyzję, postanowiła podzielić się z rodziną swoimi spostrzeżeniami:

Bardzo się cieszę, że przyjechałam tutaj zimą, bo zima pokazała wszystkie problemy tego domu. Tu są fatalne warunki. Kozy robią saunę w tych pokojach, natomiast łazienka, czy korytarz, czy przedpokój są po prostu lodowate i zimne (..) Zimą Wychodzi cały grzyb. Tu trzeba zrobić tak naprawdę wszystko - począwszy od podłóg, elektryczności, poprzez pomysł na oszczędne ogrzewanie i my to musimy wszystko zrobić w 5 dni.

Za stworzenie projektu nowego wnętrza odpowiadał architekt Wojtek Strzelczyk, a we wprowadzeniu zmian pomógł mu Artur Witkowski wraz z niezawodną ekipą budowlaną.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×