"Nasz nowy dom 16". Ekipa Katarzyny Dowbor wyremontowała małe mieszkanie w Warszawie! Zobaczcie zdjęcia przed i po metamorfozie!

Za nami kolejny odcinek programu "Nasz nowy dom 16"! Wczoraj odwiedziliśmy Warszawę, gdzie 37-metrowe mieszkanie w bloku dzieli pani Beata ze swoją mamą panią Hanną i dziesięcioletnią córeczką Oliwią. Zobaczcie, jak wygląda mieszkanie po remoncie przez ekipę pod dowództwem Katarzyny Dowbor!

Multimedia

"Nasz nowy dom 16" Warszawa - tak wygląda mieszkanie pani Beaty!

Zarówno dziewczynka, jak i jej babcia potrzebują stałej opieki. Oliwia urodziła się z zespołem Downa. „Udaje taką silną osobę, bo muszę dla mojej córki” – wyznała pani Beata, której postawa wzbudziła wielki podziw prowadzącej Katarzyny Dowbor. Dzięki ogromnym wysiłkom mamy Oliwia jest pogodną, uśmiechniętą i chętnie uczącą się nowych rzeczy dziewczynką. Jej tata zmarł nagle na atak serca, wkrótce po jej narodzinach.

Przez pierwsze lata w opiece nad córką pani Beacie pomagała mama. Teraz to pani Hanna potrzebuje pomocy. Choruje na nadciśnienie, cukrzycę, przeszła też złamanie stawu biodrowego, po którym porusza się przy chodziku. Było to ogromne utrudnienie w tak małym mieszkaniu. Pani Hania nie mogła wejść do wanny, myła się na stojąco przy umywalce. Oliwka i jej mama dzieliły jeden maleńki pokój. Mieściło się tu tylko niewielkie biurko i dwa rozkładane fotele. W mieszkaniu znajdował się jeszcze drugi pokój, w którym spała pani Hania oraz bardzo wąska kuchnia. Instalacje w domu do tej pory nie wymieniano, rury były skorodowane, a stare kable groziły pożarem.

Ekipa Katarzyny Dowbor wyremontowała mieszkanie pani Krystyny. Pokój małej księżniczki robi wrażenie!Zobacz więcej

Największym marzeniem pani Beaty był remont mieszkania, ale nie mogła sobie na niego pozwolić ze względu na sytuację finansową. Panie utrzymują się z zasiłku opiekuńczego i niewielkiej emerytury. Pani Beata nie może chwilowo podjąć pracy, bo straciłaby świadczenia. Te przepisy mają się niedługo zmienić i pani Beata ma wielką nadzieję na powrót na rynek pracy. Postanowiliśmy pomóc tym dzielnym kobietom! Nie tylko remontując ich dom. Umówiliśmy panią Beatę z doradcą zawodowym i zaprosiliśmy na kurs dla pracowników administracyjnych online. A co się zmieniło w samym mieszkaniu?

Wszystkie drzwi zostały poszerzone, zniknęły progi, a w łazience zamiast wanny pojawiła się kabina prysznicowa z krzesłem rehabilitacyjnym. Teraz pani Hanna może swobodnie poruszać się po całym domu i korzystać ze wszystkich pomieszczeń. Ma też własną sypialnię z wygodnym, wysokim łóżkiem. No i przede wszystkim swoje miejsce na ziemi ma Oliwka! W jej pokoju znalazło sie wszystko, o czym mała dziewczynka może marzyć i... własna kuchnia! Pierwszą "zupą" została poczęstowana Katarzyna Dowbor. Projekt aranżacji wnętrza stworzył Wojtek Strzelczyk, a jego wizję urzeczywistniła zaprawiona w bojach ekipa Wieśka Nowobilskiego.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×