"Nasz nowy dom 16". Ekipa pomogła czteroosobowej rodzinie ze wsi Jaroszki! Zobacz zdjęcia przed i po remoncie!

Ekipa programu "Nasz nowy dom" w czwartkowym odcinku pomogła czteroosobowej rodzinie ze wsi Jaroszki. W domu nie było łazienki, a nieocieplona elewacja nie zapewniała odpowiedniego schronienia zimą. To się jednak zmieniło. Zobacz zdjęcia przed i po remoncie!

Multimedia

"Nasz nowy dom 16". Remont domu rodziny ze wsi Jaroszki

W czwartek ekipa programu odwiedziła Jaroszki w województwie mazowieckim. To właśnie tam mieszka Pani Monika z mężem i synami: osiemnastoletnim Pawłem i Czternastoletnim Michałem. Kilka lat temu rodzice mieli poważny wypadek. Pan Piotr bardzo ucierpiał, miał połamany kręgosłup, do dziś nie powrócił do pełnej sprawności. Na domiar złego, ojciec rodziny zachorował na schizofrenię. Sytuacja materialna rodziny pogorszyła się drastycznie, zmuszeni byli sprzedać swoje mieszkanie i przenieśli się do starego drewnianego domu we wsi Jaroszki, nieopodal Zwolenia.

Nowy dom pani Aleksandy i jej synów robi wrażenie! Zobacz zdjęcia przed i po remoncie!Zobacz więcej

W domu nie było łazienki, ogrzewali go starym piecem, nieocieplona elewacja nie zapewniała odpowiedniego schronienia zimą. Gdy Paweł miał 15 lat, z pomocą sąsiada postawił dobudówkę, w której powstała łazienka. Chłopak uczy się i pracuje, pieniądze oddaje mamie, by wesprzeć skromny rodzinny budżet. Niestety, dom popada w ruinę, podłogi były popękane i dziurawe, ogrzewanie coraz bardziej niebezpieczne. Dramatycznie brakuje miejsca – rodzina śpi w jednym pokoju. Najwyższy czas, by remontem zajęła się ekipa programu „Nasz nowy dom”! Kasia Dowbor odwiedzając rodzinę była pod ogromnym wrażeniem zaangażowania starszego syna:

Jestem zachwycona Waszą rodziną. Paweł ogromny szacunek dla Ciebie za to co robisz i jak bardzo dbasz o swoją rodzinę i jak bardzo walczysz o to żeby lepiej Wam się żyło i mieszkało. Robicie co możecie, żeby ten dom wyglądał tak jak w tej chwili wygląda, bo my dużo gorsze domy remontujemy. Wy naprawdę dużo włożyliście w to pracy, serca, a także staraliście się, żeby ten dom jednak nadawął się do życia. Największym problemem jest tutaj brak miejsca. Tego domu nie da się rozciągnąć, ale gdzie to miejsce znaleźć...?

Nowy projekt domu przygotował architekt Maciek Pertkiewicz, a zaproponowane zmiany pomogli zrealizować Wiesiek Nowobilski i najlepsza ekipa budowlana. Zobacz zdjęcia przed i po remoncie!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Tomasz (gość)

    myślę że najlepszy tego typu program na polskiej scenie tv. słusznie zdobył nagrodę telekamery, z szacunkiem do wszystkich seniorów ale w przeciwieństwie do VoiceOfSenior (który powienien wygrać wg wiadomosci tvp) to NND niesie swoim celem zdecydowanie więcej pozytywnych i siepłych emocji.

    13.03.2021 14:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×