"Nasz nowy dom 16". Nowy dom pani Aleksandy i jej synów ze wsi Granice robi wrażenie! Zobacz zdjęcia przed i po remoncie!

W czwartek ekipa programu odwiedziła Granice, wieś nieopodal Sochaczewa. To właśnie tam mieszka pani Aleksandra, samotnia mama dwóch synów. Zobaczcie, jak zmienił się ich dom. W galerii znajdziesz zdjęcia przed i po remoncie.

Multimedia

"Nasz nowy dom 16" - Katarzyna Dowbor odwiedziła Granice, wieś nieopodal Sochaczewa

Pani Aleksandra samotnie wychowuje dwóch synów: dwudziestodwuletniego Igora i jedenastoletniego Patryka. Igor cierpi na późno zdiagnozowany Zespół Aspargera, nie nawiązuje relacji i nie uczestniczy aktywnie w życiu społecznym, żyje w swoim świecie.

Katarzyna Dowbor ma piękny dom pod Warszawą. Drewniane meble w starym stylu i piękny ogród — tak wygląda jej posiadłośćZobacz więcej

Pani Aleksandra pracuje, jednak ze swojej skromnej pensji zdołała jedynie wyremontować cieknący dach domu. Budynek wymagał jednak natychmiastowej interwencji, popękane ściany i zapadające się podłogi uniemożliwiały normalne funkcjonowanie. W kuchni stał niebezpieczny dla domowników i zatruwający środowisko piec ogrzewający dom. Najwyższy czas na zmiany, których dokonali Maciek Pertkiewicz i Artur Witkowski, pod czujnym okiem Katarzyny Dowbor, która podczas wizyty w domu naszych bohaterów podzieliła się z rodziną swoimi spostrzeżeniami:

Pani Aleksandro jesteście bardzo uroczą rodziną. Mam ogromny szacunek do pani za to, że pani pracuje, wychowuje pani chłopaków. jednak do zrobienia w tym domu jest jeszcze bardzo, bardzo dużo. Powiem szczerze, że to co mnie najbardziej przeraża to dach. Te podłogi się faktycznie rozjeżdżają, nie wiadomo co się dzieje z fundamentami, czy to w ogóle jest do uratowania. Trzecia sprawa to piec. Ten piec stwarza niebezpieczeństwo i Wam niestety, bo nie macie kotłowni. To jest tak zwany śmieciuch, czyli piec który zanieczyszcza powietrze. Jest tu gęsta zabudowa, więc trujecie i siebie i sąsiadów. Bardzo się pani stara, ale dom ma swoje lata, a my mamy tylko 5 dni (...) - oceniła Katarzyna Dowbor.

Trudnej metamorfozy podęli się architekt Maciej Pertkiewicz ora Artur Witkowski wraz z ekipą budowlaną. Zobacz zdjęcia przed i po remoncie!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×