"Nasz nowy dom" sezon 14. odcinek 19. Pani Aneta samotnie wychowuje troje dzieci. Jak odmieniło się jej mieszkanie?

Ekipa programu "Nasz nowy dom" pomogła pani Anecie, która samotnie wychowuje troje dzieci. Katarzyna Dowbor i jej współpracownicy nie tylko odnowili jej mieszkanie, ale też pomogli zrobić pierwszy krok ku lepszej przyszłości.

Multimedia

"Nasz nowy dom" sezon 14. w środy i czwartki o godz. 20:05 w Polsacie - sprawdź program tv

W programie "Nasz nowy dom" ekipa odwiedziła niewielką wieś nieopodal Hrubieszowa, Nieledew. W starym budynku, na pierwszym piętrze mieszka pani Aneta z dziećmi: Karolem, Zuzią i maleńką Elżbietką. Po latach destrukcyjnego związku z uzależnionym od alkoholu mężczyzną kobieta postanowiła zawalczyć o normalne życie dla siebie i swoich dzieci. Marzy o podjęciu pracy, o stworzeniu normalnego domu. Warunki, w których mieszkali, były bardzo złe. W szafie w przedpokoju stał piec ogrzewający wnętrza, co stanowiło śmiertelne niebezpieczeństwo dla mieszkańców.

Katarzyna Dowbor chce wrócić na plan programu mimo pandemii. Czy to bezpieczne?Zobacz więcej

W pokojach były dziurawe podłogi, na ścianach pojawił się grzyb, bojler do podgrzewania wody był w tragicznym stanie. Podczas wizyty w mieszkaniu pani Anety, Katarzyna Dowbor nie kryła podziwu dla kobiety, ale była także przerażona widząc warunki w jakich żyje rodzina:

Podziwiam ile pani włożyła serca, podziwiam ile pani włożyła siły w to, żeby swoim dzieciom stworzyć dom, ale tak naprawdę tu jest tyle niebezpiecznych rzeczy. Piec jest tragiczny, ogrzewanie tego domu to jest ogromny problem (…) To jest stary budynek, który gdy się cokolwiek ruszy to się sypie. Może się okazać, że wiele sytuacji nas zaskoczy, że pewnych rzeczy nie da się zrobić. I to mnie przeraża.

Tym razem niemożliwego dokonali architekt Maciek Pertkiewicz i Artur Witkowski z ekipą. Katarzyna Dowbor zabrała rodzinę na wakacje, aby mogli odpocząć, a ekipa pracować. Pani Aneta otrzymała też pomoc w rozpoczęciu pracy w wymarzonym zawodzie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×