"Nasz nowy dom" znika z anteny? Wiemy, jaka jest prawda! Co dalej z kultowym formatem Katarzyny Dowbor?

"Nasz nowy dom" zniknie z anteny Polsatu? Niedawno w mediach pojawiły się plotki o tym, że to już koniec kultowego programu Katarzyny Dowbor. Przed nami ostatnie dwa odcinki popularnego formatu, w którym dziennikarka pomaga potrzebującym rodzinom. Co będzie dalej?

Multimedia

"Nasz nowy dom" już od niemal ośmiu lat gości na antenie Polsatu. Popularny program, w którym Katarzyna Dowbor wraz z ekipą budowlaną w zaledwie pięć dni remontuje domy potrzebujących rodzin, cieszy się niesłabnącą popularnością. Jeden z serwisów plotkarskich zasugerował w środę, 19 maja, że nowych odcinków "Naszego nowego domu" już nie zobaczymy. Przychodzimy więc z wyjaśnieniem.

Anna Guzik poprowadzi nowy program! Bohaterami dramatycznie zadłużeni PolacyZobacz więcej

W tym tygodniu Polsat wyemituje dwa ostatnie odcinki programu "Nasz Nowy Dom" w tym sezonie. Na razie nie ma jednak mowy o definitywnym końcu popularnego formatu Katarzyny Dowbor. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to 17. już seria "Naszego Nowego Domu" będzie emitowana jesienią br.

Po zakończeniu emisji 16. serii remontowego formatu, w czwartek 27 maja, na antenie Polsatu zadebiutuje nowy reality show pt. "Wolni od długów". Program Anny Guzik emitowany będzie w każdy czwartek, o godz. 20:05 w Polsacie. Pierwszy sezon składa się z 12 odcinków.

"Nasz nowy dom 16" ostatnie odcinki - co się wydarzy?

W środę ekipa Katarzyny Dowbor zawita do Żarnowca, w którym mieszka pani Barbara z dziećmi: siedemnastoletnim Michałem, dziesięcioletnią Kasią i dorosłą już Gabrielą. Gabrysia cierpi na schizofrenię i wymaga całodziennej opieki. Ze względu na stan zdrowia córki, pani Basia nie może podjąć stałej pracy. Utrzymuje się z zasiłków i z alimentów, które uzyskała po rozwodzie. Mąż pani Barbary nadużywał alkoholu i był agresywny w stosunku do żony i dzieci. Po uwolnieniu się z toksycznego związku pani Basia odżyła, uśmiecha się, jest pełna energii i nadziei, a dzieci wreszcie czują się bezpiecznie. Niestety warunki, w jakich mieszka rodzina, są dramatyczne. Cała czwórka zajmuje tylko jedno pomieszczenie, które pełni funkcję sypialni, salonu, kuchni i kotłowni. W budynku jest też wydzielona jedynie zasłonką prowizoryczna łazienka bez prysznica oraz ulubione miejsce pani Basi – weranda. Koło domu znajduje się zrujnowany garaż.

Katarzyna Dowbor: Uwielbiam małe miasteczka. Tam doświadczam życzliwościZobacz więcej

W czwartek, ekipa odwiedzi Zaborowo. W murowanym domu pośrodku mazowieckich pól mieszka pani Ewa z piętnastoletnią córką Magdą i czternastoletnim synem Radkiem. Magda uczy się w szkole rolniczej i w przyszłości chciałaby odbudować rodzinne gospodarstwo i utrzymywać się z plonów ziemi. Radek cierpi na padaczkę i ma problemy z mową oraz zapamiętywaniem, ale świetnie radzi sobie w nauce i marzy o tym, aby zająć się hodowlą zwierząt. Już teraz ma dwa psy, pięć królików i siedem kotów. Pani Ewa samotnie wychowuje dzieci, po tym jak cztery lata temu rozstała się z mężem, który nadużywał alkoholu i bywał agresywny w stosunku do niej i do dzieci. Po rozwodzie rodzina odzyskała spokój i radość życia, ale jej sytuacja materialna jest trudna. W sezonie pani Ewa najmuje się do prac polowych, ale przez większą część roku rodzina utrzymuje się ze świadczeń i alimentów. Mimo to pani Ewa się nie poddaje, wzięła niewielką pożyczkę i wymieniała w domu okna i dach. Z zewnątrz budynek jest zadbany, ale w środku nadaje się do całkowitego remontu. A na to pani Ewie brakuje już środków. W domu jest tylko zimna woda, nie ma łazienki, toaleta jest na zewnątrz, trzeba zrobić kanalizację i wykopać szambo. Chociaż budynek jest spory i każdy z domowników ma swój pokój, to trudno w nim o prywatność – wszystkie pomieszczenia są przechodnie. Jest też zimno. Piec jest zapchany, więc pani Ewa dogrzewa dom niebezpiecznymi kozami. Do wymiany jest również cała instalacja elektryczna.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Betty (gość)

    Przykro mi to słyszeć , bardzo lubiałam i lubie ogladać nasz nowy dom😦

    20.05.2021 07:19
  • Fanka (gość)

    Uwielbiam program Nasz Nowy Dom i nie wyobrażam sobie,żeby miał zniknąć z telewizji.Tam jest tyle dobra dla potrzebujących ludzi.Cała ekipa jest wspaniała wraz z p.Dowbor za to co robią.Dlatego ten program musi istnieć i dalej pomagać tym najbiedniejszym.

    20.05.2021 07:16
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×