Netflix ma już prawie 150 milionów subskrybcji! Konkurencja mocno w tyle

Netflix ujawnił już statystyki za 2018 rok. Liczby robią wrażenie! Sprawdź szczegóły!

Multimedia

Netflix jest zdecydowanie największym i najpopularniejszym serwisem VOD na świecie! Platforma jest dostępna w wielu krajach na całym świecie, dzięki czemu oryginalne produkcje Netfliksa bardzo często mają większy rozgłos niż niejeden telewizyjny hit. Dlatego nie ma co się dziwić, że właśnie opublikowane statystki za rok 2018 są tak imponujące.

Henry Cavill pokazał przygotowania do roli! Nie wychodzi z siłowni!Zobacz więcej

Licząc razem z subskrypcjami na bezpłatny miesiąc próbny, Netflix ma obecnie na całym świecie 148,5 mln subskrybentów! Gdyby stanowili oni ludność jednego państwa, taki kraj byłby ludniejszy od Rosji! Samych kont płatnych jest aż 139 milionów! Zaledwie w ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba subskrybentów zwiększyła się o aż 8,84 miliona. Statystki te pokazują, że amerykańska platforma ma ogromną przewagę nad konkurencją. W liście do akcjonariuszy władze Netfliksa przyznały, że bardziej boją się konkurencji ze strony YouTube'a i... gry Fortnite niż ze strony HBO!

W większym stopniu konkurujemy (i więcej na jego rzecz tracimy) z Fortnitem niż z HBO. Gdy YouTube w październiku przestał działać na kilka minut na całym świecie, to nasze statystyki wyświetleń i nowych kont poszły ostro w górę.

Pierwszy polski serial Netfliksa doczeka się drugiego sezonu? Prace mają ruszyć w marcu!Zobacz więcej

Tak dobre statystyki są wynikiem tego, że Netflix coraz mocnej stawia na oryginalne produkcje i na widzów z rynków spoza USA. Jeszcze trzy lata temu użytkownicy spoza Stanów stanowili 40% całości subskrybentów, a teraz jest to już aż 60%. Oryginalne produkcje platformy powstają obecnie na całym świecie, czego doskonałym przykładem jest polski serial "1983", turecki "Obrońca Stambułu" czy koreański "Kingdom".

W 2019 roku Netflix nie zamierza zwalniać tempa, jak zapowiadają przedstawiciele spółki, w tym roku na platformie ma pojawić się aż 90 nowych produkcji!

Najlepsze seriale Netflix

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×