Netflix obniży jakość streamingu na 30 dni! Wszystko przez koronawirusa!

Netflix podjął decyzję o obniżeniu jakości streamingu w Europie na okres 30 dni! Jest to odpowiedź na apel UE związany z pandemią koronawirusa. Sprawdź szczegóły!

Multimedia

Cała Europa przechodzi domową kwarantannę w związku z epidemią koronawirusa. Jednym z efektów jest znaczący wzrost użytkowników serwisów streamingowych, takich jak Netflix. Jakie są tego efekty?

12 pytań, na które musi odpowiedzieć 4. sezon "La Casa de Papel"Zobacz więcej

Filmy i seriale w jakości HD stanowią ogromne obciążenie dla europejskiej sieci internetowej, który nie służy wyłącznie rozrywce, ale jest także wykorzystywana przez służby ratunkowe i system zdalnej edukacji. Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego UE, zaapelował do władz serwisów streamingowych o czasowe obniżenie jakości przesyłanego wideo.

Na apel Unii Europejskiej zareagował już Netflix, który na 30 dni zmniejszy ilość przesyłanych danych o 25%. Przedstawiciele serwisu zapewniają, że użytkownicy nie powinni zauważyć różnicy, lecz prawdopodobnie trzeba będzie się liczyć z nieco mniejszym komfortem użytkowania. Jakość może bowiem zostać obniżona do standardu SD.

Fani w rozpaczy! Premiera 5. sezonu zostanie przesunięta przez koronawirusa? Zobacz więcej

W trakcie pandemii ilość osób korzystających z serwisów VOD na całym świecie wzrosła o 20%. W niektórych krajach wzrosty są jednak jeszcze większe. Rekordzistką jest obecnie Austria, w której popularność streamingu wideo wzrosła o aż 44%. Na drugim miejscu jest Hiszpania ze wzrostem o 42%.

TOP5 seriali Netfliksa

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×