Nigellissima w BBC Lifestyle od 7 stycznia

BBC Lifestyle serwuje programy najlepszych kucharzy. Tym razem zaprasza na polską premierę serii Nigellissima

Multimedia

NIGELLISSIMA - od poniedziałku 7 stycznia o 18:00 wyłącznie w BBC Lifestyle

Bogini domowego ogniska Nigella Lawson z początkiem 2013 roku zadebiutuje na ekranie BBC Lifestyle w nowej serii programów kulinarnych Nigellissima. Gospodyni przegoni zimowy klimat, zabierając widzów na prawdziwą ucztę w słonecznym, włoskim stylu!

Program Nigellissima zachowuje ducha prawdziwej kuchni włoskiej. Przepisy Nigelli są proste i bezpretensjonalne. Dowiemy się, jak szybko - i z łatwo dostępnych składników! - przygotować wspaniałe dania.

Nigella darzy Włochy i tamtejszą kuchnię wielką sympatią. Studiowała italianistykę na Oksfordzie, a wcześniej mieszkała i pracowała we Florencji. Doskonale zna kulturę i smaki tego kraju. Proponowane przez nią dania są inspirowane tradycją, a jednocześnie niekonwencjonalne. Są lekkie, niesłychanie smaczne i pełne aromatu.

W sześciu odcinkach programu Nigella podpowie, jak sprawnie przygotować zwykły makaron po sycylijsku oraz wykwintne dania, których nie powstydziłaby się najlepsza restauracja. Wśród proponowanych przez mistrzynię pomysłów znajdziecie m.in. ciasto czekoladowe, do którego używa się oliwy z oliwek, kusząco ciemny deser z lukrecji oraz przepyszne ciasto bezowe.

Czy wiecie, że…?

"Kiedy w młodości jechałam do Włoch, gotowa byłam na wszystko, z wyjątkiem szorowania toalet. Chwilę później pracowałam we Florencji jako pokojówka i… szorowałam toalety! Na szczęście miałam także okazję poznać prawdziwą włoską kuchnię. W czasie pobytu we Włoszech znalazłam prawdziwy dom, zarówno w sensie duchowym jak i kulinarnym" - Nigella Lawson

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×