O licealnej klasie o profilu disco polo mówiła cała Polska! Teraz uczniowie nagrali piosenkę z Marcinem Millerem z zespołu Boys!

Gdy w liceum w Michałowie powstawała klasa o profilu estradowym, nastawiona na szkolenie przyszłych wokalistów disco polo, mówiła o tym cała Polska. Nie brakowało uszczypliwości, hejterskich komentarzy oraz słów krytyki. Teraz efekty swojej nauki prezentują uczennice tej klasy, które nagrały piosenkę z Marcinem Millerem z zespołu Boys!

Multimedia

Disco polo to wciąż temat wstydliwy wśród Polaków. Z jednej strony Telewizja Polska od lat mocno stawia na promowanie tego gatunku i częstymi gośćmi koncertów organizowanych przez TVP są Zenek Martyniuk z zespołu Akcent czy Marcin Miller z zespołu Boys, a z drugiej nie brakuje głosów, że to najniższa forma rozrywki. Osoby, które głoszą te poglądy, zawsze występują z pozycji lepiej wiedzących i uważających się za lepszych i bardziej wartościowych od słuchaczy disco polo.

Marcin Miller pochwalił się wnukiem! Wdał się w dziadka?Zobacz więcej

Licealna klasa o profilu estradowym miała być jednocześnie eksperymentem, jak i swoistą odpowiedzią na potrzeby młodych Polaków. Do tej pory nie szkolono młodzieży w stricte discopolowym kierunku, ale jeżeli utwory z tego gatunku notują milionowe wyświetlenia i są znane przez większość Polaków (nawet, jeżeli ci twierdzą inaczej), to dlaczego by nie spróbować? Liceum w Michałowie podjęło rękawicę i właśnie widzimy pierwsze efekty nauczania!

Do sieci trafił cover utworu zespołu Boys pt. "Wciąż pamiętam", który wykonały uczennice klasy estradowej liceum w Michałowie. Nie jest to jednak typowy cover, bowiem udziela się w nim także twórca oryginału, Marcin Miller! To już ogromna nobilitacja dla dziewczyn, które stawiają dopiero pierwsze kroki w świecie muzyki.

Piosenka zdobyła coraz większą popularność. Na razie odtworzono ją blisko 190 tysięcy razy na portalu YT, a w komentarzach nie brakuje pochwał! Czytamy m.in. (pisownia oryginalna):

Dziewczyny super wykonanie

Aż dreszcze mnie przeszły piękne wykonanie :)

Superancko :) pozdrawiam z Białegostoku !

Świetne! Amelia najpiękniejszy głos zdecydowanie, chociaż wszyscy super wypadli! ❤️

super wykonanie aby wiecej takich coverów fajnie to wyszło trzeba wspierac młode talenty Pozdrawiam Czekam na wiecej

Świetne! Fajnie ze Pan Marcin Miller wspiera mlode talenty i daje im sie wykazac! Czekam na kolejne wykony!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • OlA (gość)

    Ciekawa jestem z kad pochodzą Twoi przodkowie Myślę że że wsi Ha ha

    28.05.2021 19:38
  • Jjk (gość)

    Co za żenada głosy może i nie najgorsze szkoda tylko że realizują się w tej prostackiej muzyce dla wieśniaków. Nie mam szacunku dla ludzi którzy słuchają disco polo

    28.05.2021 13:24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×