Od 1 lutego POLSAT JimJam zaprasza na "Bolka i Lolka w Europie"

Już od 1 lutego POLSAT JimJam zaprasza na serial animowany "Bolek i Lolek w Europie"

Multimedia

Który ze szkockich zamków odwiedzą Bolek i Lolek? Co się stało, gdy Apollo, bóg słońca, cisnął złotą włócznią w jedną z greckich skał? Jak wygląda ognisty taniec Flamenco i strój torreadora? W jakim zakątku świata występują "białe noce"? Czym jest i w jakim kraju znajduje się Wezuwiusz? Odpowiedzi na te pytania maluchy uzyskają po obejrzeniu serii "Bolek i Lolek w Europie".

Bolek i Lolek w serialu animowanym "Bolek i Lolek w Europie", pochodzącym ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, odwiedzą pięć krajów europejskich: Szkocję, Grecję, Hiszpanię, Finlandię oraz Włochy.

Dzieci przeżyją na początku dreszczyk emocji, gdyż w szkockich zamkach, które pokaże Bolkowi i Lolkowi lord MacIntosh w pierwszym odcinku, będą grasowały duchy Mnicha Pokutnika i Rycerza Gilberta! W Grecji z kolei towarzyszyć im będą mity o czczonych w Starożytności bogach. W gorącej Hiszpanii, co prawda stracą aparat, ale za to, na własne oczy zobaczą jak się tańczy flamenco i ile potrzeba odwagi, by zmierzyć się z prawdziwym bykiem.

Płynąc statkiem do Finlandii bracia przeczytają natomiast, że w Laponii letnią porą słońce nie zachodzi przez 70 dni w roku, a temperatura dochodzi nawet do 27 stopni. Bolek i Lolek wyruszają jednak do tego kraju zimą, a więc przyodziani w ciepłe buty i ubrania, z zainteresowaniem przyglądać się będą Finom jeżdżącym po ulicach Helsinek na nartach-biegówkach, by później podziwiać wyścigi reniferów. We Włoszech chłopcy będą chcieli skosztować słynnych na cały świat lodów oraz dowiedzą się jak powstają diamenty.

Ta wyjątkowa seria o Bolku i Lolku dostarczy najmłodszym widzom bogatej wiedzy dotyczącej charakterystyki wybranych krajów europejskich. W przystępny sposób maluchy zobaczą jak ubierają się mieszkańcy danych krajów, jakie mają zwyczaje, co jedzą i gdzie mieszkają.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×