"Odkrywając wielkie marki: Pilsner Urquell"

Historia ikony czeskiego browarnictwa w Discovery Channel.

Multimedia

Ponad 170 lat temu w czeskim Pilźnie uwarzono pierwszą beczkę jednego z najlepszych piw na świecie - Pilsner Urquell. To pierwsze w dziejach jasne piwo dolnej fermentacji od samego początku było wzorem doskonałego smaku i natychmiast stało się ikoną czeskiego browarnictwa. Intrygujące losy tego niezwykłego trunku stały się inspiracją do powstania dokumentu, opowiadającego historię Pilsner Urquell. Premiera programu "Odkrywając wielkie marki: Pilsner Urquell" w piątek, 24 maja 2013 r., o godz. 20.00 na Discovery Channel.

W 1838 roku w czeskim Pilźnie doszło do piwnej rewolucji. Mieszczanie, zdegustowani podłym smakiem i kiepską jakością warzonego w mieście piwa, zebrali się na rynku i w ramach protestu wylali 36 beczek pełnych obrzydliwego, ich zdaniem, napoju. Chcąc ratować swój honor, miejscowi browarnicy postanowili połączyć swoje siły i uwarzyć najlepsze piwo na świecie. Kilka lat po tych wydarzeniach, wybitny browarnik Josef Groll, sprowadzony przez mieszkańców Pilzna, stworzył recepturę niezwykłego napoju, którego doskonały smak nie zmienił się od czasu jego powstania.

To piwo w ciągu zaledwie kilku lat stało się tak popularne, że w 1898 roku do oryginalnej nazwy Pilsner, dodano słowo "Urquell", oznaczające "z oryginalnego źródła", co podkreśliło autentyczność marki. Dziś, po prawie dwóch wiekach od powstania, Pilsner Urquell jest dostępny w ponad 50 krajach na całym świecie. W dokumencie "Odkrywając wielkie marki: Pilsner Urquell" naszym przewodnikiem po historii powstania jednego z najlepszych piw świata będzie słynny brytyjski aktor i koneser tego trunku - Robert "Oz" Clarke. Program został wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego twórcę, Michaela Daviesa.

Pilsner Urquell to nie tylko perfekcyjnie uwarzone piwo, to również ponad 170 lat niepowtarzalnego smaku, intrygującej historii i wyjątkowego charakteru. Wybierz się wraz z Discovery Channel w niezwykłą podróż do krainy, w której powstaje najlepszy złocisty napój na świecie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×