Ogród Luizy - film, recenzja, opinie, ocena

Wrażliwa 18-latka staje się coraz większym ciężarem dla rodziców. Ojciec postanawia umieścić ją w zakładzie zamkniętym. Jedyną osobą, która nawiązuje z dziewczyną bliższy kontakt, jest gangster.

Multimedia

NASZA OCENA: 3/5

Tytułowa Luiza (Patrycja Soliman) pochodzi z małego miasteczka. Nastoletnia dziewczyna od dawna ma zdiagnozowaną chorobę psychiczną i żyje we własnym świecie, pełnym dziwnych stworów z bajek i powieści fantasy.

Ojciec (Krzysztof Stroiński), dorobkiewicz i lokalny polityk starający się o fotel burmistrza, po tym jak musiał przerwać wiec z powodu Luizy, wstydząc się przed sąsiadami i wyborcami, że jego córka jest „chora na głowę”, decyduje się umieścić ją na stałe w szpitalu psychiatrycznym. Tam dziewczyna poznaje Fabio (znakomity, nagrodzony Specjalną Nagrodą Aktorską na FPFF w Gdyni Marcin Dorociński), młodego gangstera, który został skierowany na obserwację.

On jest jedynym człowiekiem, który poświęca jej uwagę, który z nią rozmawia i się nią zajmuje, chroniąc przed sadystycznym pielęgniarzem (Marcin Hycnar). Ta znajomość przeradza się w uczucie, według wielu osób absolutnie nie mające przyszłości…

Piotr Radecki

Dramat polski 2007, reż. Maciej Wojtyszko

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×