"Operacja Costa Concordia" 1 października na Discovery Channel

Największa akcja wydobywcza w historii czyli "Operacja Costa Concordia" 1 października na Discovery Channel.

Multimedia

13 stycznia 2012 roku w pobliżu włoskiej wyspy Isola del Giglio na Morzu Śródziemnym doszło do jednej z największych w historii katastrof statku pasażerskiego. Luksusowy wycieczkowiec Costa Concordia uderzył w czasie rejsu w jedną z podwodnych skał, znajdujących się w pobliżu wyspy. Prawie dwa lata później, we wrześniu 2013 roku rozpoczęła się zakończona sukcesem akcja wydobycia statku z mielizny. Jak wyglądały przygotowania do tego niezwykle trudnego przedsięwzięcia? Odpowiedź na to i wiele innych pytań dostarczy program "Operacja Costa Concordia". Premiera programu odbędzie się we wtorek 1 października 2013 r., o godz. 21.00 na Discovery Channel.

W programie dokumentalnym "Operacja Costa Concordia" prześledzimy krok po kroku jak wyglądała niezwykła akcja, która doprowadziła do wydobycia jednego z największych statków pasażerskich w historii. To wydarzenie było pierwszą próbą podniesienia leżącego w morzu okrętu o długości 300 metrów i ważącego ponad 114 tysięcy ton. W przygotowaniach do tej niezwykle trudnej operacji wzięło udział ponad 500 ekspertów z różnych dziedzin, m.in. techników, spawaczy i inżynierów z 24 państw, w tym kilkudziesięciu z Polski. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad pół miliarda euro. Co sprawiło największą trudność specjalistom? Jakie cuda współczesnej techniki sprawiły, że największa akcja wydobywcza w historii zakończyła się sukcesem?

Emisja programu "Operacja Costa Concordia" w Polsce odbędzie się już 1 października 2013 r., o godz. 21.00 na Discovery Channel.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×