Opole 2019. Miuosh i Otsochodzi na Scenie Alternatywnej TVP Kultura podczas 56. KFPP Opole 2019! Kto jeszcze wystąpi?

The Dumplings, Rebeka, Barbara Wrońska, Miuosh, Otsochodzi i Lao Che w repertuarze klasyków polskiego bigbitu, Tomek Lipiński na 40-lecie swojej pracy artystycznej – 17 czerwca gwiazdy muzyki niezależnej zagrają na Scenie alternatywnej TVP Kultura podczas 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Multimedia

OPOLE 2019 - SCENA ALTERNATYWNA - W PONIEDZIAŁEK, 17 CZERWCA, O GODZINIE 21:00 NA TVP1

Już trzeci raz w opolskim amfiteatrze zabrzmi muzyka alternatywna w wykonaniu artystów zaproszonych przez TVP Kultura. Tym razem widzów czeka wyjątkowa uczta - muzycy, którzy na co dzień w swojej twórczości wymykają się klasyfikacjom, tym razem zmierzą się z nowym wyzwaniem – z okazji 60-lecia polskiego bigbitu wezmą na warsztat klasyczne przeboje lat 60.

Opolski koncert Sceny alternatywnej TVP Kultura będzie się składał z dwóch części. Motywem przewodnim pierwszej będzie 60 lat polskiego bigbitu. W 1959 roku w Gdańsku powstał założony przez Franciszka Wielickiego, zwanego potem „ojcem chrzestnym polskiego rocka”, zespół Rhythm & Blues (właściwie: Rozrywkowy Zespół Gdańskiego Jazz-Clubu „Rhythm and Blues”), którego kontynuacją byli Czerwono-Czarni – grupa, która otworzyła Polskę na rock'n'roll. Z tej okazji artyści szeroko rozumianej sceny alternatywnej młodszego pokolenia zaprezentują publiczności autorskie wersje utworów m.in. Czerwonych Gitar, Breakoutu, Grupy ABC, Klanu, Polan czy Dzikusów. Koncert będzie transmitowany zarówno na antenie TVP Kultura, jak TVP1.

Przeboje polskiego bigbitu wykonają: The Dumplings, Rebeka, Barbara Wrońska, Miuosh, Otsochodzi oraz Lao Che.

Edyta Górniak zaśpiewa "To nie ja" podczas niedzielnego koncertu! Mamy zdjęcia z próby!Zobacz więcej

W drugiej części, transmitowanej już tylko na antenie TVP Kultura, artyści występujący na koncercie z okazji 60-lecia polskiego bigbitu zaprezentują się we własnym repertuarze. Koncert zwieńczy występ współzałożyciela zespołów Brygada Kryzys i Tilt, twórcy ścieżek dźwiękowych i piosenek m.in. do filmów „Psy 2”, „Słodko gorzki” i „Reich” - Tomka Lipińskiego, który w tym roku świętuje 40-lecie pracy artystycznej.

Pierwsza edycja Sceny Alternatywnej w 2016 roku spotkała się z gorącym przyjęciem publiczności i dziennikarzy. Wystąpili wtedy m.in. Katarzyna Nosowska, Pablopavo i Ludziki, Ballady i Romanse oraz Kortez. Koncert z 2018 r. z udziałem m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Darii Zawiałow, Julii Marcell oraz zespołów Apteka i Jazz Band Młynarski-Masecki, transmitowany nie tylko w TVP Kultura, ale także na antenie TVP1, także zebrał świetne recenzje – i rzesze fanów przed telewizorami. Imprezę – jak w zeszłym roku - poprowadzą Agnieszka Szydłowska i Marek Horodniczy, gospodarz programu „Scena alternatywna” w TVP Kultura.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×