"Opowieść podręcznej" na podstawie kultowej powieści Margaret Atwood w Showmax [WIDEO+ZDJĘCIA]

Showmax udostępni niebawem serial „Opowieść podręcznej” oparty na powieści Margaret Atwood. Kiedy premiera? Sprawdźcie szczegóły tej produkcji!

Multimedia

Slut-shaming, zmuszanie do rodzeniam ekstremalny patriarchat, wykorzystywanie religii do manipulowania społeczeństwem, kobieta jako własność. To teoretycznie nie rzeczywistość, tylko niektóre wątki poruszane w najnowszym serialu Showmax „Opowieść Służebnicy” opartym na powieści Margaret Atwood.

Serial przedstawia alternatywną, dystopijną historię USA. Na gruzach kraju, po licznych wojnach i katastrofie ekologicznej powstaje Gilead - totalitarny reżim oparty na ekstremalnym fundamentalizmie. Gilead dotyka malejąca płodność kobiet. Aby odnowić populację, pod groźbą zesłania do obozu pracy przy toksycznych odpadach, nieliczne, płodne kobiety są zmuszane do rodzenia dzieci na rzecz klasy rządzącej.

Traktowane jako własność państwa i reglamentowane jak towar, nazywane są Służebnicami. Poddawane są praniu mózgu i są częścią domostw zarządzanych przez Komendantów i ich bezpłodne żony. Do nich należy właśnie główna bohaterka Offred (Elisabeth Moss), której celem jest przetrwanie i odnalezienie córki, którą jej odebrano. Współproducentem serialu jest sama autorka książki Margaret Atwood.

W rolach głównych wystąpią Elisabeth Moss (Freda), znana m.in. z serialu Mad Men, Joseph Fiennes (Komendant), Yvonne Strahovski (Joy) i Samira Wiley (Moira), i Alexis Bledel (Kochane kłopoty).

Premiera 3. sezonu już w kwietniu w Showmax! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Premiera serialu 28 kwietnia w Showmax.

Serwis udostępni trzy pierwsze odcinki serialu, kolejne co tydzień równo z premierą w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×