"Osiecka" odcinek 2. Osiecka dołącza do Studenckiego Teatru Satyryków. Agnieszka poznaje Zbyszka Cybulskiego! [STRESZCZENIE ODCINKA]

Wielka premiera serialu "Osiecka" za nami! Czas na 2. odcinek nowej produkcji TVP! Osiecka dołącza do Studenckiego Teatru Satyryków. Agnieszka poznaje Zbyszka Cybulskiego! Sprawdźcie, co jeszcze wydarzy się w 2. odcinku "Osieckiej"!

Multimedia

"Osiecka" odcinek 2 - premiera w sobotę, 26 grudnia, o godzinie 20:15 na antenie TVP 1

W 2. odcinku serialu "Osiecka" Agnieszka (Eliza Rycembel) marzy o twórczej aktywności. Nowo poznany, przystojny poeta – Witold Dąbrowski (Jan Hrynkiewicz) wprowadza ją do Studenckiego Teatru Satyryków.

Nastoletnia Agnieszka Osiecka odkryje romans swojego ojca? Sprawdź, co się wydarzy!Zobacz więcej

Wydelegowana na praktykę dziennikarską do "Głosu Wybrzeża" przyszła mistrzyni pióra poznaje Cybulskiego (Oskar Borkowski), Kobielę (Marcin Bubółka) i Federowicza (Szymon Czacki), którzy tworzą wariacki teatr Bim – Bom.

Chęć wyzwolenia Agnieszki buduje konflikt pomiędzy nią a Witoldem i dominującą poetyką STS-u. Agnieszce i Witkowi nie będzie już po drodze...

Agnieszka Osiecka - kim była?

Osiecka była przede wszystkim poetką, autorką ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Choć powstały dziesiątki lat temu, są znane i śpiewane do dziś - m.in. "Zielono mi", "Polska Madonna", "Sing sing", "Damą być", "Niech żyje bal". Dla Studenckiego Teatru Satyryków (STS), z którym była związana do 1972 roku, napisała ponad 166 tekstów.

Magdalena Popławska o trudach wcielania się w Agnieszkę Osiecką. Czy serial zostanie pokazany w TV?Zobacz więcej

Na pierwszym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1963 roku odniosła wielki sukces, otrzymując nagrodę indywidualną za "Piosenkę o okularnikach" oraz sześć wyróżnień za piosenki: "Białe małżeństwo", "Czerwony Kapturek", "Gdzie jest szlagier", "Kochankowie z ulicy Kamiennej", "Solo na kontrabasie", "Ulice wielkich miast".

Współpracowała m.in. z Kaliną Jędrusik, Magdą Umer, Ewą Demarczyk, Marylą Rodowicz, Łucją Prus, Wojciechem Młynarskim, Markiem Grechutą. Agnieszka Osiecka była ceniona także jako poetka, powieściopisarka i autorka sztuk teatralnych (jej pierwsza sztukę pt. „Niech no tylko zakwitną jabłonie” wystawił Teatr Ateneum, z którym związała się na dłużej). Poetka zmarła 7.03.1997r.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • anula (gość)

    w drugim odcinku młodzież z teatru stu śpiewa piosenkę o eurydyce. Jest tam coś tak - eurydyko ,gdy ciebie spotkam serce coś tam......do gardła. Eurydyko nie czekaj na mnie ja nie chcę nawet wiedzieć czyś umarła. Może ktoś wie co to na piosenka?

    27.12.2020 13:19
  • DR (gość)

    Brak komentarz, a gdzie są wszyscy co krytykują TVP, gdzie jesteście, gdzie wasza krytyka o zmarnowanych milionach dla TVP. Gdyby nie te pieniądze nigdyby nie powstała tak produkcja. tvn woli marnować kasę na opluwanie, judzenie i tandetne seriale, taka produkcja nigdy w tvn nie powstanie bo dla ich polskość to nienormalność.

    27.12.2020 11:30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×