"Outsider". Dlaczego nie powstanie 2. sezon? Szef HBO zabrał głos w tej sprawie!

Na samym początku serial "Outsider" został rozpisany wyłącznie na jeden sezon. Niedługo po premierze wiele osób, w tym Stephen King, autor książki stanowiącej pierwowzór serialu, zaczęło sugerować, że powstanie drugiego sezonu jest niemal pewne. Wkrótce jednak HBO skasowało serial. Jakie były przyczyny tej decyzji?

Multimedia

"Outsider" - wielki sukces

"Outsider" to jeden z najchętniej oglądanych seriali HBO w ubiegłym roku. Nic dziwnego, że nie zważając na pierwotne plany twórców produkcji, wiele osób zaczęło spekulować na temat ewentualnego powstania drugiego sezonu serialu. W ich gronie znalazł się nawet Stephen King, autor książkowego pierwowzoru produkcji. Po jego wypowiedziach, duża część widzów przyjęła kontynuację serialu niemal za pewnik.

Polski serial hitem HBO GO w 2020 roku! "Gra o tron" daleko w tyle [TOP 10]Zobacz więcej

"Outsider" - dlaczego nie powstanie 2. sezon?

Wkrótce po tych niezwykle pozytywnych rewelacjach ze strony Kinga, HBO oficjalnie skasowało serial. Wielu widzów, jak łatwo się domyślić, było bardzo rozczarowanych tą decyzją. Casey Bloys, szef programowy HBO, w wywiadzie dla Entertainment Weekly, wyjaśnił skąd takie rozwiązanie:

– Staramy się do wszystkiego podchodzić tak, jakby miał być 2. sezon. Zawsze jest ciężko. I zawsze jest to wyzwanie, kiedy ma się coś, co jest oparte na książce, i oczywiście w przypadku "Outsidera" ma się świetną mapę drogową. Więc jeśli chce się zrobić więcej już bez tego, należy rzeczywiście się upewnić, że jest jakaś historia do opowiedzenia. My po prostu nie czuliśmy, że dostaliśmy historię, która dorównywałaby 1. sezonowi – tłumaczył Bloys.

Gwiazdy "Gry o tron" zagrają w nowym serialu twórcy "Czarnobyla"! Zobacz więcej

Twórcy serialu wstępnie zapowiadali, że będą szukać nowej stacji do realizacji kolejnego sezonu produkcji, jednak takie rozwiązanie jest niestety mało prawdopodobne. HBO ogłosiło swoją decyzję już ponad trzy miesiące temu i od tamtego momentu nie pojawiły się żadne nowe informacje dotyczące "Outsidera". Można więc przypuszczać, że jest to już zamknięty temat.

Dotychczas wyprodukowane odcinki "Outsidera" można oglądać na HBO GO!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×