"Pajace". Opera w reżyserii Philippa Stölzla w TVP Kultura

Jonas Kaufmann i gwiazdy opery w spektakularnym widowisku operowym „Pajace” w reżyserii Philippa Stölzla. Premiera w TVP Kultura 27 grudnia o godz. 21:20.

Multimedia

„Pajace” to opera Ruggiera Leoncavalla z 1892 roku. Włoski kompozytor utrzymywał, że fabułę dzieła zainspirowała prawdziwa historia zabójstwa, w sprawie którego rozprawę prowadził jego ojciec. Wystawiona w 2015 roku w Salzburgu inscenizacja okazała się ogromnym sukcesem, bijąc rekordy frekwencji Salzburskiego Festiwalu Wielkanocnego.

CZYTAJ TAKŻE:

"MISTRZ I MAŁGORZATA" Z TEATRU IM. OSTERWY W LUBLINIE W TVP KULTURA W DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT!

Stworzone przez reżysera teatralnego i filmowego Philippa Stölzla widowisko w nowatorski sposób przenosi nas w XIX-wieczną historię. Podzielona na kilka poziomów scena nie tylko pozwoliła ustrukturyzować samą sztukę, ale wzbogaciła ją także o dodatkowe przestrzenie interpretacji. Jeżeli dodamy do tego gwiazdorską obsadę oraz drezdeńską orkiestrę Staatskapelle nie dziwi, że „Telegraph” okrzyknął tę sztukę „wstrząsającą”.

Reżyseria: Philipp Stölzl
Obsada: Jonas Kaufmann, Maria Agresta, Dimitri Platanias, Tansel Akzeybek, Alessio Arduini, Staatskapelle Dresden, Christian Thielemann

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×