Papierosy w serialach - bohaterowie Netflixa palą na potęgę! Oto produkcje, w których jest najwięcej scen z wyrobami tytoniowymi

Netflix znowu pod ostrzałem! Platforma streamingowa została tym razem skrytykowana za zbyt częstą ekspozycję wyrobów tytoniowych na ekranie. Które seriale mają najwięcej scen z paleniem papierosów? Oto zestawienie produkcji Netflixa i nie tylko z sezonu 2016-2017, w których bohaterowie najczęściej pozwalają sobie na „dymka”!

Multimedia

Papierosy w serialach - gdzie palą najwięcej?

Bohaterowie seriali Netflixa wciąż palą najwięcej. Tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez organizację Truth Initiative, która już w ubiegłym roku alarmowała o niekorzystnym wpływie seriali czerwonej platformy na młodych ludzi. Autorzy badań wzięli tym razem pod uwagę odcinki najpopularniejszych seriali w grupie wiekowej 15-24, w sezonie 2016- 2017.

Seriale z kobietami i o kobietach. Oto najlepsze seriale, w których kobiecy punkt widzenia to podstawa!Zobacz więcej

W niechlubnym zestawieniu znalazły się takie produkcje jak młodzieżowe "Stranger Things" czy "Orange is the New Black". Eksperci przyjrzeli się też takim serialom jak: "Teoria wielkiego podrywu", "The Walking Dead", "American Horror Story czy "Kości". Czy w tych serialach też jest gęsto od dymu?

Netflix ograniczy sceny palenia w swoich serialach

Netflix wydał już w tej sprawie specjalne oświadczenie. Serwis przyznaje, że palenie jest szkodliwe, a pokazywanie tej czynności w sposób pozytywny na ekranie może wywierać negatywny wpływ na młodych ludzi.

W nowych projektach platformy przeznaczony do młodzieży sceny z paleniem mają więc zostać ograniczone do minimum. Bohaterowie seriali będą palić tylko jeśli będzie to wynikać z przyczyn historycznych lub faktycznych. W przypadku nowych projektów skierowanych do starszych widzów Netflix zobowiązuje się nie pokazywać palenia papierosów ani e-papierosów, chyba że będzie to częścią wizji artystycznej twórcy lub definiować (historycznie, kulturowo) charakter bohatera. Netflix poinformował również, że jeszcze w tym roku pojawią się ostrzeżenia informujące o pokazywaniu palenia czy papierosów na ekranie.

Tak ginęli bohaterowie serialu. Zobacz najbrutalniejsze sceny mordów!Zobacz więcej

Które popularne seriale mają najwięcej scen z paleniem papierosów? W galerii znajdziesz zestawienie produkcji z sezonu 2016-2017, których bohaterowie najczęściej pozwalają sobie na „dymka”!

Zobacz galerię

Najlepsze seriale Netflix

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×