"Pokolenie X: świat to za mało" 31 lipca na National Geographic

Czas ponownie odpalić wehikuł czasu! Tym razem prześledzimy wszystkie najważniejsze wydarzenia, jakie wywarły wpływ na ukształtowanie się pokolenia X, czyli osób urodzonych w latach 1961-1981. Zobaczymy, jak narodziny kultury masowej, rozwój nowych technologii, przewroty polityczne i społeczne na zawsze zmieniły ich życie.

Multimedia

„Pokolenie X: świat to za mało” premiera w niedzielę, 31 lipca, o godz. 21:30 na antenie National Geographic Channel.

Często nazywani outsiderami, poszukujący sensu własnej egzystencji, pracujący od świtu do zmierzchu, choć odrzucający wyścig szczurów i przesadny konsumpcjonizm – generacja X. To wszyscy ci, którzy urodzili się gdzieś między „baby boomers” a „millennialsami” - pokolenie lat 1961-1981 – w Polsce nazywane również „pokoleniem PRL”. W nowym programie dokumentalnym „Pokolenie X: świat to za mało”, prześledzimy wszystkie najważniejsze wydarzenia, jakie miały wpływ na ukształtowanie się przedstawicieli tej generacji. Dowiemy się, w jaki sposób rozwój technologii – począwszy od kieszonkowego kalkulatora aż po narodziny Google’a - przewroty społeczne i polityczne czy powstanie kultury masowej zmieniły ich codzienność. Jak na nowo zdefiniowali pojęcie rodziny, a także sposób postrzegania osób odmiennej rasy czy podejście do praw kobiet. Ponownie będziemy świadkami ustąpienia Richarda Nixona - pierwszej w historii rezygnacji z urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych, zobaczymy panikę, jaką wywołały w społeczeństwie coraz częstsze zachorowania na AIDS, które nie zdarzały się już tylko wśród „zwykłych” obywateli, ale również w świecie gwiazd Hollywood.

W każdym z odcinków widzowie obejrzą wywiady z przedstawicielami pokolenia X, wśród których warto wymienić choćby Courtney Love, Sarah Palin, Kevina Smitha czy Juliana Assange’a. „Pokolenie X: świat to za mało” premiera w niedzielę, 31 lipca, o godz. 21:30 na antenie National Geographic Channel.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×