Polsat Viasat History w lipcu 2022. Te serie dokumentalne trzeba znać! Co warto oglądać?

Polsat Viasat History to stacja, której fanom serii dokumentalnych przedstawiać nie trzeba. Zawsze znajdą tam filmy i seriale najwyższej jakości! Oto najciekawsze tytuły Polsat Viasat History z lipca 2022 roku!

Multimedia

Polsat Viasat History - co warto oglądać w lipcu 2022?

"Głosy umarłych"

Profesor Bettany Hughes prowadzi śledztwa dotyczące największych, niewyjaśnionych tajemnic świata starożytnego, ukazując nam z bliska postaci z przeszłości i najciekawsze momenty historii. Prowadząca sięga po najnowsze odkrycia i osiągnięcia naukowe, aby stworzyć osobiste portrety ludzi żyjących całe wieki temu, a potem stara się usłyszeć ich głosy w najbardziej niezwykłych i przełomowych momentach historii. W serii zespół Bettany Hughes odkrywa tajemnice Tutanchamona, a następnie rekonstruuje tożsamość i losy pięciu ofiar Wezuwiusza przed jego niszczycielską erupcją i po niej. Wybuch wulkanu w 79 r n.e. był jedną z największych klęsk żywiołowych w historii ludzkości.

Seria dokumentalna o polskim ruchu oporu. Premiera w rocznicę wybuchu Powstania WarszawskiegoZobacz więcej

"Krzyżowcy"

Krwawe i brutalne wyprawy krzyżowe miały zakończyć wszystkie inne wojny... Jak wiemy, tak się nie stało. Dziś niestety historia została zawłaszczona przez politykę i spory religijne, przez co zarówno świat muzułmański, jak i zachodni nie rozumieją prawdy na temat tych wydarzeń. Autorzy programu chcą rzucić nowe światło na legendarne wojny i na nowo przeanalizować ich romantyczną, wyidealizowaną wizję, aby dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się osiem wieków temu. Pomocna w tej sprawie będzie archeologia i analiza starożytnych lokalizacji oraz dawno zapomnianych zeznań naocznych świadków.

Gratka dla fanów Agathy Christie i wciągający kryminał! Co oglądać na Epic Drama?Zobacz więcej

"Skarby przeszłości i ich tajemnice"

Oto osiem największych skarbów świata, a każdy z nich kryje w sobie niezwykłe tajemnice, które pozostawały ukryte... aż do teraz. Naukowcy badają historie kryjące się za biblijnymi opowieściami — na przykład o wieży Babel czy plagach egipskich. Wyruszymy w podróż do Jordanii, aby przyjrzeć się starożytnemu miastu Petra, zatrzymamy się w Wielkiej Brytanii, aby zgłębić tajemnice Stonehenge i bezgłowych gladiatorów z Yorku, zbadamy także zagadkę skurczonych ludzkich głów i ciał znajdowanych na torfowiskach. Każdy przedmiot i każde miejsce zostaną zbadane przez ekspertów przy użyciu najnowocześniejszych technik, między innymi kryminalistycznych, które pozwolą odkryć zdumiewające fakty o naszej historii. Archeologowie, historycy i inni naukowcy i badacze zajrzą pod każdy kamień w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące największych skarbów ludzkości.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×