"Pora umierać". Aktorski popis Danuty Szaflarskiej [RECENZJA]

Świat 90-letniej pani Anieli kręci się wokół podniszczonej willi, z której właśnie pozbyła się ona ostatniego dokwaterowanego po wojnie lokatora. Dom wymaga natychmiastowego remontu.

Multimedia

NASZA OCENA: 10/10

Starsza pani, po wielu latach spełnia wreszcie marzenie - odzyskuje na własność swoją piękną niegdyś willę. Ale choć wyprowadzili się ostatni dokwaterowani po wojnie lokatorzy, nic nie jest tak, jak według niej być powinno. Dom trzeba wyremontować, jednak nowa właścicielka nie ma na to pieniędzy. Jej syn z kolei nie ma ochoty ładować się w taką inwestycję i bez wiedzy mamy próbuje sprzedać dom bogatemu sąsiadowi. Widząc co się dzieje, energiczna starsza pani po raz kolejny, kto wie czy nie ostatni w życiu, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

"Pora umierać" to przede wszystkim popis aktorski Danuty Szaflarskiej, która została nagrodzona na Festwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, dostała też Orła - Polską Nagrodę Filmową. Nagrodami została także zasłużenie obsypana Dorota Kędzierzawska, reżyserka i autorka scenariusza.

Piotr Radecki

"Pora umierać". Sprawdź datę emisji

WRÓĆ DO PROGRAMU

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×