"Poranek kojota". W Szczecinie stanie pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina? Radny PiS protestuje!

"Poranek kojota" już jest kultową polską komedią. Najlepszym tego dowodem niech będzie fakt, że mieszkańcy Szczecina w głosowaniu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego wybrali... budowę pomnika Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina!

Multimedia

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina to szef wszystkich szefów, kultowa postać z filmu "Poranek kojota", która chociaż nie powiedziała na ekranie ani słowa, to była jedną z najbardziej charakterystycznych jednostek komedii Olafa Lubaszenki. W rolę Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina wcielał się Edward Linde-Lubaszenko.

Ponad rok temu w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Szczecina opowiedzieli się za budową pomnika Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina, który jednak do tej pory nie powstał. Dlaczego?

Termin realizacji zamierzenia jest uzależniony od zakończenia procesu uzyskiwania kompletu zgód na wykorzystanie praw autorskich w zakresie wizerunku postaci Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina - Szefa Wszystkich Szefów przez Gminę Miasto Szczecin - informuje Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta.

Piotr Witkowski opowiada co było najtrudniejsze w roli Tomka Chady! Wcześniej aż 5 aktorów odrzuciło tę rolę!Zobacz więcej

Chodzi m.in. o zgodę Edwarda Lubaszenki na użycie wizerunku oraz o zgodę autora scenariusza i reżysera filmu. Sam wygląd pomnika poznamy po ogłoszeniu wyników postępowania konkursowego. Preferowane jest rzeźbiarskie ujęcie postaci wykonane w formie figuratywnej, realistycznej - podkreśla zastępca prezydenta.

Co więcej, nie każdemu podoba się pomysł postawienia pomnika postaci filmowej. Szczególnie protestuje radny PiS, Dariusz Matecki. Polityk powiedział:

Ludzie się mnie czepiają, że ja popieram inicjatywę budowy pomnika państwa podziemnego. Pomnik, który ma czcić osoby, które walczyły i oddały życie za Polskę. A tutaj spokojnie głosują na pomnik mafiozo, to jest coś nienormalnego.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×