Powrót do przyszłości III - film, recenzja, opinie, ocena

Ostatnia już część niezwykle popularnej komediowej trylogii sci fi opowiadającej o perypetiach małomiasteczkowego nastolatka Marty’ego McFlya (Michael J. Fox) i zwariowanego naukowca Emmetta "Doca" Browna (Christopher Lloyd).

Multimedia

NASZA OCENA: MOŻNA OBEJRZEĆ

Film rozpoczyna się tam, gdzie zakończyła się część poprzednia: Marty czeka w roku 1955 na doktora, który ma go zabrać do teraźniejszości (czyli przełomu lat 80.i 90. XX w.). Jednak ku swemu przerażeniu dostaje tylko od niego list, że na skutek awarii wehikułu (przerobiony futurystycznie wyglądający samochód DeLorean), trafił na Dziki Zachód do roku 1885, gdzie prawdę mówiąc nieźle mu się żyje jako kowalowi i nie chce wracać do czasów współczesnych. Dzięki wskazówkom zawartym w liście, Marty dociera do ukrytego pojazdu i sam wraca do swoich czasów. Jednak wkrótce potem odkrywa, że Emmett został zastrzelony przez rewolwerowca tydzień po wysłaniu listu. Postanawia więc ruszyć na pomoc doktorowi i również przenosi się na Dziki Zachód do roku 1885…

Po wielkim sukcesie pierwszego "Powrotu do przyszłości" Robert Zemeckis i producenci postanowili nakręcić jego sequel. Ale będąc ludźmi przewidującymi i spodziewając się kolejnego sukcesu, od razu zabrali się za realizację dwóch kolejnych części. Dzięki temu zaoszczędzili czas i pieniądze multiplikując przy okazji zyski. Ta metoda, wtedy rewolucyjna, dziś już jest powszechna - tak np. bracia Wachowscy kręcili drugą i trzecią część "Matriksa". A Peter Jackson poszedł jeszcze dalej kręcąc od razu trzy części "Władcy pierścieni".

pr

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×