"Prawi Gemstonowie". Nowy serial komediowy HBO o rodzinie teleewangelistów! Zobacz zwiastun!

Serial HBO "Prawi Gemstonowie" opowie historię światowej sławy rodziny teleewangelistów o długiej tradycji dewiacji, chciwości i działalności charytatywnej – wszystko oczywiście w imię wyższych wartości. Kiedy premiera serialu autorstwa Danny’ego McBride’a? Sprawdź szczegóły!

Multimedia

"Prawi Gemstonowie" - premiera 19 sierpnia w HBO i HBO GO!

Drugie już pokolenie Gemstonów, rodziny o wielkich tradycjach telekaznodziejskich, to żywy dowód na to, że kult religijny bywa źródłem zysku w wielu postaciach, wliczając w to własny megakościoł. Najstarszy spośród trojga dorosłego rodzeństwa - Jesse Gemstone (Danny McBride) stara się iść w ślady ojca i, wraz z bratem, kontynuować jego dzieło. Okazuje się jednak, że grzechy jego przeszłości stanowią zagrożenie dla całej rodzinny.

Anthony Hopkins jako papież Benedykt w nowej produkcji Netflixa!Zobacz więcej

Obok Danny’ego McBride’a w rolach rodzeństwa Gemstonów występują: Adam Devine ("Pitch Perfect") jako pseudo-hipster Kelvin, najmłodszy z całej trójki, na każdym kroku utrudniający bratu życie oraz Edi Patterson (serial HBO "Wicedyrektorzy") jako Judy, potajemnie mieszkająca z narzeczonym i marząca o uwolnieniu się od rodziny. John Goodman (serial HBO "Treme", "The Conners") gra głowę rodziny – przeżywającego kryzys Eliego Gemstone’a, opłakującego zmarłą żonę Aimee-Leigh (Jennifer Nettles) i dręczonego wątpliwościami, co do faktycznej misji rodzinnej.

W pozostałych rolach pojawiają się: Walton Goggins (zdobywca Nagrody Krytyków Filmowych za rolę w serialu HBO "Wicedyrektorzy") jako Baby Billy, niegdyś „cudowny chłopiec”, który swego czasu tańczył i śpiewał w imię Jezusa. Będąc mężczyzną w średnim wieku wpadł w tarapaty finansowe, pojawia się więc u Gemstonów w poszukiwaniu wybawienia; Cassidy Freeman ("Longmire") w roli żony Jessego - Amber, byłej dziennikarki teraz poświęcającej całe życie kościołowi; Tony Cavalero ("Szkoła rocka") jako były satanista Keefe Chambersa; Tim Baltz ("Drunk History – pół litra historii") jako narzeczony Judy - BJ oraz Greg Alan Williams ("Greenleaf") jako Martin Imari - prawa ręka Eliego.

"Prawi Gemstonowie" zwiastun serialu

"Prawi Gemstonowie" ("The Righteous Gemstones") to trzeci wyprodukowany przez HBO serial zespołu Rough House Pictures w składzie Danny McBride, Jody Hill i David Gordon Green (poprzednie tytuły to "Wicedyrektorzy" oraz "Mogło być gorzej"). Danny McBride jest autorem scenariusza i reżyserem pierwszego odcinka, pełnił też obowiązki producenta wykonawczego. Jody Hill i David Gordon Green dzielili natomiast obowiązki producentów wykonawczych oraz reżyserów pozostałych ośmiu odcinków.

David Gordon Green wyreżyserował ubiegłoroczną część hitu "Halloween" z Jamie Lee Curtis w roli głównej, jak również "Niezwyciężonego" z 2017 r. (w roli głównej Jake Gyllenhaal). Jody Hill jest reżyserem "Polowania z tatą" z 2018 roku z Joshem Brolinem w roli głównej. Danny McBride współpracował z zespołami obydwu produkcji – jako scenarzysta i producent wykonawczy Halloween oraz jako scenarzysta, producent wykonawczy i aktor w "Polowaniu z tatą".

Nowy historyczny miniserial od HBO z Helen Mirren w roli głównej! Będzie hit?Zobacz więcej

Premiera serialu HBO "Prawi Gemstonowie" zaplanowana została na 19 sierpnia. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie po godzinie 4.00 rano, emisja na antenie HBO odbędzie się natomiast o godzinie 21.10. Kolejne odcinki pojawiać się będą co tydzień w poniedziałki. Serial liczy 9 odcinków.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×