Premiera czwartego sezonu serialu "Banshee" 2 kwietnia w Cinemax i HBO GO!

W sobotę, 2 kwietnia o godz. 20.00 w Cinemax odbędzie się premiera czwartego i jednocześnie ostatniego sezonu serialu sensacyjnego "Banshee". Pierwszy, odkodowany odcinek nowego sezonu "Banshee" będzie dostępny również od rana 2 kwietnia w HBO GO. W serwisie HBO GO można oglądać wszystkie dotychczasowe odcinki wszystkich sezonów "Banshee".

Multimedia

Głównym bohaterem serialu "Banshee" jest były więzień Lucas Hood (Antony Starr), który w wyniku oszustwa został szeryfem w zamieszkanym przez amiszów miasteczku Banshee. Tam kontynuował swoją przestępczą działalność, walcząc z demonami przeszłości i wymierzając sprawiedliwość według własnego uznania. W czwartym sezonie Lucas zajmuje się nowym kryzysem w Banshee wywołanym przez okrutnego, seryjnego mordercę.

Jednym z producentów "Banshee"jest zdobywca Oscara, Złotego Globu i Emmy Alan Ball, scenarzysta "American Beauty" oraz twórca kultowych seriali HBO, takich jak "Sześć stóp pod ziemią" i "Czysta krew". W ostatnim sezonie w głównych rolach powracają Antony Starr ("Wiosła w dłoń", "Wish You Were Here"), Ivana Milicevic ("Jak w niebie", "Casino Royale") oraz nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Ulrich Thomsen (Festen, "Bracia"), wcielający się w postać Kaia Proctora, głównego antagonisty Lucasa, bogatego biznesmena, który uważa, że stoi ponad prawem.

Do obsady dołączą również nowi aktorzy - Eliza Dushku ("Dollhouse", "Buffy: Postrach Wampirów") wcielająca się w postać Veronicy Dawson, twardej i niebezpiecznej agentki FBI, Ana Ayora ("Wielkie Wesele") jako Nina Cruz, urzędnik władz lokalnych Banshee, a jednocześnie wtyczka Proctora, a także Casey LaBow ("Saga Zmierzch: Przed świtem. Części 1 i 2") jako Maggie, żona lokalnego lidera Bractwa Aryjskiego, która desperacko pragnie lepszego życia dla siebie i swojego syna.

W 2013 roku serial "Banshee" otrzymał nagrodę Emmy za najlepsze efekty specjalne. Finałowy sezon składa się z ośmiu odcinków. Jego pomysłodawcami są Jonathan Tropper ("Powiedzmy sobie wszystko") i David Schickler ("Paryż-Manhattan"). Producentami serialu są Alan Ball, Greg Yaitanes, Jonathan Tropper, Peter Macdissi, Adam Targum, Ole Christian Madsen oraz Robert F. Phillips.

Czwarty sezon "Banshee" będzie można oglądać od 2 kwietnia, w każdą sobotę o godz. 20.00 w Cinemax, a powtórki w niedziele, również o godz. 20.00 w Cinemax2. Serial będzie również dostępny w serwisie internetowym HBO GO, gdzie w dniu premiery będzie można obejrzeć odkodowany pierwszy odcinek czwartego sezonu. Wszystkie dotychczasowe sezony serialu "Banshee" są dostępne w HBO GO.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×