Premiera w Discovery Channel: „Życie na tafli lodu” 17 listopada

Ci ludzie porzucili życie w przytulnych domach na przedmieściach i w wysokich wieżowcach wielkich miast. Za swój dom wybrali sobie jezioro i pokłady drewnianych barek. Tym samym na zawsze pożegnali się z normalnym życiem.

Multimedia

Wielkie Jezioro Niewolnicze na obszarze Terytoriów Północno-Zachodnich w Kanadzie to wyjątkowy akwen. Zamieszkiwane jest przez wiele ciekawych gatunków zwierząt. Jednak nie tylko. Swoje schronienie znalazła tu także grupa wyjątkowych ludzi. Niektórzy żyją na pokładzie barek, inni zbudowali „pływające domy”. Nie mieszkają na lądzie, więc nie płacą podatków. Tym samym jednak pozbawiają się opieki chociażby lekarzy i policji. Sami muszą radzić sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu. A jest się tu z czym mierzyć, szczególnie w czasie srogiej zimy. Każda, nawet najprostsza codzienna czynność wymaga odpowiedniego przygotowania. Żeby przyrządzić posiłek, najpierw muszą zdobyć jedzenie. Jednak nie zrobią tego wychodząc na chwilę do sklepu. Mogą łowić ryby w przeręblu. Mogą też wejść w głąb gęstego lasu i spróbować upolować zwierzynę. To nie jest proste zadanie. Z pewnością nie jest również bezpieczne.

Jak wygląda ich zwykły dzień? Czym się zajmują? Jak udaje im się przeżyć z dala od cywilizacji? W jaki sposób bronią swojego terytorium przed niebezpiecznymi drapieżnikami? Co robią, by zabezpieczyć domostwa przed wiatrem, śniegiem czy deszczami?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź oglądając „Życie na tafli lodu”.

Premiera programu „Życie na tafli lodu” w niedzielę, 17 listopada 2014 r., o godz. 23.00 na Discovery Channel.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×