"Prepersi - gotowi na wszystko". Poznaj bohaterów pierwszego odcinka! [ZDJĘCIA]

Kim są polscy prepersi? Przed czym się zabezpieczają, a czego najbardziej boją? W pierwszym odcinku prowadzący Andrzej Meller – reporter, podróżnik i korespondent wojenny, który miał okazję być w najbardziej zapalnych punktach świata – na Kaukazie, Sri Lance, w Afganistanie i Libii, opowie o idei preperingu i wyjaśni na czym polega ten ruch.

Multimedia

"PREPERSI - GOTOWI NA WSZYSTKO" ODCINEK 1. W PONIEDZIAŁEK, 2 LISTOPADA 2015 R. O GODZ. 22:00 W FOKUS TV!

Wraz z ekipą Andrzej Meller odwiedzi weterana preperingu – Piotra Czuryłłę, mieszkającego z rodziną w istnej twierdzy w okolicach Olsztyna. Piotr zgromadził w swoim domu przedmioty, dzięki którym w sytuacji kryzysowej jest w stanie przeżyć i obronić swoją rodzinę. Czuje się przygotowany na każdy wypadek – konflikt militarny, wybuch nuklearny, zmiany klimatyczne, brak prądu czy epidemie. Na tyłach domu wybudował schron, który odpowiednio zaopatrzył. Żona Piotra – Claudia także podziela zainteresowanie męża. Co więcej – również jego córka Natasha uważa, że jest przygotowana na najgorsze. Potrafi zbudować szałas, korzystać z kompasu czy strzelać z łuku.

Andrzej będzie również gościem Adolfa Kudlińskiego – byłego żołnierza, z wykształcenia historyka. Wybuch w Czarnobylu był dla Adolofa impulsem, aby zainteresować się własnym bezpieczeństwem i przygotowaniem na najgorsze. Stale zmieniający się klimat także stanowi duże zagrożenie. Adolf pamięta sytuacje, gdy podczas dużych opadów śniegu jego wieś była zasypana i odcięta od świata zewnętrznego. Dlatego postanowił być samowystarczalny. Nieopodal swojego domu odkrył schron, który pamięta czasy powstania styczniowego. Andrzej Meller zejdzie 3 metry pod ziemię, by zobaczyć, co skrywa w sobie to historyczne schronienie.

Z pomocą Agnieszki Kordalewskiej – dyrektor finansowej, Andrzej dowie się natomiast, na czym polega prepering i survival domowy. Agnieszka boi się inwazji Rosjan. Każdy członek rodziny Agnieszki posiada stworzoną przez nią broszurkę z informacjami, jak dotrzeć do jej domu, w jaki sposób się namierzać i kontaktować, gdy nie będą działały telefony i internet. Uważa, że trzeba być także przygotowanym na sytuację długotrwałej choroby czy utraty pracy. Agnieszka dba o to, aby być samodzielną i samowystarczalną. Umie rąbać drzewo czy naprawić zepsute przedmioty. W bagażniku samochodu wozi specjalny preperski plecak, który umożliwia przeżycie 72 godzin.

CZYTAJ TAKŻE:

ANDRZEJ MELLER O "PREPERSACH": TEN SERIAL DAJE DO MYŚLENA [WYWIAD]
ANDRZEJ MELLER PROWADZĄCYM CYKL "PREPERSI - GOTOWI NA WSZYSTKO". SERIAL OD 2 LISTOPADA W FOKUS TV!

Komentarze

Skomentuj
  • Max (gość)

    Kim sa debilami.niech powiedzą ze sie po prostu tym bawią.to nie ma żadnego sensu.kuz widze jak wpadają ruscy a oni sie bronią i przeżyją.polowa z nich by sie zesrała ze strachu po pierwszym strzale.takze te ich gadki sa jałowe.juz akcja swoje dzieci oda w las i przezywają kilka dni.pewnie ze beda troche bardziej przystosowano do zwykłych śmiertelników ale nigdy nie bedzie takiej konieczności ze ktos da im uciec.otocza dom i po ptakach.wypowiedzi kolesia na TVN w programie,ze power bank ma do tel komórkowego k.... I go odpala jak bedzie z niego korzystał . DEBILIZM KOLEKNY DEBILIZM

    22.08.2016 23:45
  • Ja (gość)

    Jedne najprostsze pytanie : Czy ktoś z tych ludzi kiedykolwiek przeżył choć najmniejsze zagrożenie? Niech się modlą o to żeby zdążyli wziąć dzieci pod pache i wyjść z domu... potem mogą marzyć o zabraniu zwierzat a po czasie o swoim PLECAKU i dokumentach... nikomu nie zycze !!!!!!!!!!

    22.08.2016 23:40

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×