Program telewizyjny na niedzielę, 01.08.2021. Co obejrzeć 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w TV? [PROGRAM TV, HITY DNIA]

Przed nami niedziela, 1 sierpnia 2021 roku. To 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, więc szczególnie polecamy wam programy telewizyjne związane z tym wydarzeniem. Sprawdźcie, co warto dzisiaj obejrzeć w TV! Oto program telewizyjny na niedzielę, 1.08.2021.

Multimedia

Program tv na niedzielę, 1 sierpnia 2021 r.:

"Godzina "W" to zapis jednego, przełomowego dla dziejów stolicy dnia - 1 sierpnia 1944 roku. Niemcy powoli wycofują się z miasta. Całe podziemie czeka na rozkaz rozpoczęcia powstania. Trwają gorączkowe przygotowania do zbrojnego wystąpienia. W jednym z umówionych punktów zbiera się pluton Armii Krajowej pod dowództwem "Czarnego". Ma zaatakować hitlerowskie koszary. Tuż przed akcją dowiadują się, że nie otrzymają wsparcia drugiego plutonu. Wybija godzina "W". Młodzi żołnierze chwytają za broń.
"Godzina W" - TVP Kultura, godz. 14:20

Trzej przyjaciele - bohaterowie "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego: Jan Bytnar - Rudy, Maciej Aleksy Dawidowski - Alek i Tadeusz Zawadzki - Zośka. Film opowiada o ich krótkim życiu i o tym, co ich ukształtowało. Na początku były to domy rodzinne, potem Liceum im. Batorego i 23. Warszawska Drużyna Harcerska. Dalej przedmiotem opowieści staje się czas wojny. Studia na tajnej politechnice, nauka w szkole podchorążych, udział w akcjach Grup Szturmowych Szarych Szeregów, a także pierwsze miłości. I wreszcie chwile ostatecznych pożegnań.
"Rudy, Alek, Zośka" - TVP Historia, godz. 19:10

Powstanie warszawskie przedstawione z perspektywy dwóch braci - operatorów filmowych i świadków walk oddziałów powstańczych z siłami niemieckimi. Realizatorzy Powstańczych Kronik Filmowych dokumentują codzienne życie w powstańczej stolicy. Przygotowana przez nich kronika ma być wyświetlana w kinie Palladium. Bracia znajdują się w centrum dramatycznych wydarzeń i stają się bezpośrednimi uczestnikami zrywu. Dołączają do jednego z oddziałów powstańczych.
"Powstanie Warszawskie" - TVP Dokument, godz. 20:10

Jak co roku 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, mieszkańcy stolicy wspólnie z Chórem Warszawiaków i Orkiestrą Warszawy śpiewają powstańcze pieśni, by w ten sposób uczcić pamięć powstańców. W tym roku tematem przewodnim koncertu będzie miłość - zarówno szczęśliwa, zakończona powstańczym ślubem w piwnicy czy w zrujnowanym kościele, jak i nieszczęśliwa, gdy narzeczonych rozdzieliła śmierć. O swoich przeżyciach opowiedzą uczestnicy tamtych wydarzeń.
Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki - koncert z okazji 77. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego - TVP 1, godz. 20:45

Jeden z najważniejszych filmów polskiej szkoły filmowej, nagrodzony Srebrną Palmą na festiwalu w Cannes. Dantejski koszmar powstańczego oddziału, który z opanowanego przez Niemców Mokotowa usiłuje kanałami przedrzeć się do Śródmieścia.
"Kanał" - Super Polsat, godz. 21:55

Warszawa, lato 1944 r. Stefan mieszka z matką i młodszym bratem w kamienicy na warszawskiej Woli. Ojciec, oficer Wojska Polskiego, zginął w kampanii wrześniowej w 1939 r. Mimo obietnicy złożonej matce chłopak wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, ma nadzieję, że po wojnie będą razem. On zakochuje się w subtelnej Biedronce. 1 sierpnia Stefan, Kama, Biedronka, Góral, Rogal i Beksa trafiają pod komendę charyzmatycznego Kobry. Przechodzą krwawy szlak bojowy od Woli po Czerniaków.
"Miasto 44" - TVP 1, godz. 22:05

Zobacz galerię

Sprawdź pełny program telewizyjny na niedzielę, 1.08.2021 >>

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×